.

.

Dickies Мажите тешка категорија Екипажот Вратот Кратко Sleeve Tee Биг-Високи

Dickies Мажите тешка категорија Екипажот Вратот Кратко Sleeve Tee Биг-Високи

DEN 286.56
Достапност
Залиха

100% Памук.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.СУПЕРИОРНА УДОБНОСТ ОДГОВАРА : Нашата класичен crewneck џеб tee е направен од 100% во тешка категорија, мека џерси поврзана памук.Екстра-силна снимени рамо & вратот шевовите за дополнителна издржливост.Tagless етикетирање елиминира chafing.Долга опашка изгледа добро скриена или untucked.ЗДРАВ ФУНКЦИОНАЛНОСТ : Ова 100% preshrunk памук маица карактеристики на традиционалните градите џеб со молив divider & пространа се вклопуваат со долга опашка за сите видови на работа активност.Тоа е здрав, основните т-маица која може да се носи индивидуално или како undershirt.КЛАСИЧЕН ОМИЛЕНИ : Фанови кажете ни за нашиот здрав, tagless маици се оние со кои сите други треба да се мерат.Се обиде на и да видиме за себе!Можете да го носат сами или како undershirt, во широк избор на бои & редовни или големи и високи големини.ДОВЕРЛИВ ИМЕ : светските водечки перформанси workwear бренд, Dickies е производство на квалитет workwear & облека од 1922 година. Сите Dickies облека нуди чувствувате изработка & неспоредлив вредност да се достави класичен стил и долготрајна удобност секој ден.Ние направи фармерки, outerwear, училиште & работа униформи, спортски маици, детска облека, капи, чорапи, долна облека, ракавици, ракавици, ремени, eyewear, ранци, торби & многу повеќе.Напорно мажите насекаде ќе биде комфор и удобно со своето време во Dickies " Кратки ракави тешка категорија heathered екипажот деколте, t-shirt.Изработени од џерси поврзана материјал, оваа тешка категорија памук мешавина ќе останат трајни, додека дизајниран со памук удобност.На врвот на ткаенина издржливост, На снимени вратот и рамото отклонување до анте на сила за подолг носат.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа