.

.

Кабел Прашања 100 Пакет Помине Низ RJ45 Модуларен Приклучок за Цврста или Заробени UTP Кабел

Кабел Прашања 100 Пакет Помине Низ RJ45 Модуларен Приклучок за Цврста или Заробени UTP Кабел

DEN 359.76
Достапност
Залиха

Мачка 6 RJ45 приклучок завршува unshielded извртени пар кабел за правење на сопствени-должина Мачка 6 Етернет кабел; Поддржува 24-28 AWG круг или стан заробени жица со надворешен дијаметар до 5.4 mm.Crimp стил Cat6 помине преку конектори прекине цврста или заробени кабел со три точка редови контакт за да се обезбеди безбедна конекција; Едноставно се хранат жици преку отвор во помине преку RJ45 конектори и crimp конекторот за побрзо престанок со помалку напор.Категорија 6 перформанси оценет за Gigabit Ethernet канал во согласност мрежа; Наназад компатибилен со Мачка 5e заробени или цврст кабел; позлатени контакти за 8 P8 C мрежа конектори обезбедуваат супериорен во однос на преносот и се спротивстави на корозија за Cat6 кабел.Ефикасна 100-пакет на Cat6 конектори обезбедува доволно конектори за голем проект или повеќе мали работни места; Изградба на повеќе patch кабли во совршена должина за рутер, patch panel, или работна станица апликации со овој crimp конектор; Мачка 6 crimp конектори се компатибилни со Кабел Прашања RJ45 Вирус Олеснување Чизми за да се заштитат клипот од случајна штета и да се зајакне интегритетот на кабел.Удобен тегла складирање сад го штити и чува Cat6 RJ45 модуларни конектори до вашиот следен проект; Завртка-на капакот со интегрирана рачка, го прави лесно да се носат RJ45 завршува заедно на работно место; доживотна гаранција е вклучена со овие RJ45 приклучок за мир на ум кога се купува.RJ45 8 P/8 C со позлатени контакти.Категорија Оценка : Мачка 6. Компатибилен со 24-28 AWG заробени UTP кабел до 5.4 mm OD.Компатибилен со Вирус Олеснување Чизми (B0049 QNV3 E). 1) се Хранат преку за 568 A или 568 B жици. 2) отпорни на Корозија позлатени контакти. 3) Компатибилен со кабли со надворешен дијаметар до 5.4 mm. 1) за Парење клип за чести unplugging. 2) 3-Точка редови контакт.На crimp алатка наменета за помине преку конектори се препорачува.Рамна машина може да се користи за да се намали жици, ако алатка не е достапна.Номинална за поддршка на Мачка 6 мрежен кабел.Додадете за сексуално и репродуктивно говорница да се заштити кабел интегритет.Другар со кабел вирус олеснување подигање (ASIN B0049 QNV3 E). 100x RJ45 помине преку конектори.Resealable види-преку сад.Капак со пригоден носат справи.Кабелот Прашања Мачка 6 RJ45 Помине Преку Модуларен Приклучок обезбеди едноставен и прецизен начин да се прекине UTP заробени кабел.Да креирате сопствени должина patch кабли во совршена должина за Gigabit Ethernet примена во дом или канцеларија.Прекин на цврста или заробени unshielded извртени пар кабел, 24 до 28 AWG, со надворешен дијаметар до 5.4 mm.Висока-Перформанси Конектори во Ефективни 100-Пакет.Комбинацијата на позлатени контакти во чист, здрав домување се обезбедува сигурен перформанси за Gigabit Ethernet номинална мрежа.Спецификации.RJ45 8 P/8 C со позлатени contacts Category Оценка : Мачка 6 Compatible со 24-28 AWG заробени UTP кабел до 5.4 mm ODCompatible со Вирус Олеснување Чизми (B0049 QNV3 E).

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа