.

.

Мачка 6 Ethernet Печ Интернет Кабел 3 Ft (1 Метар) Сина, Gigabit Круг Мрежа LAN Кабли со Голема Брзина Компјутер Жица со Клипови & Snagless Конектори, за Рутер Модем Switch Кутии

Мачка 6 Ethernet Печ Интернет Кабел 3 Ft (1 Метар) Сина, Gigabit Круг Мрежа LAN Кабли со Голема Брзина Компјутер

DEN 2004.00
Достапност
Залиха

【Универзална Мрежа Компатибилност】Може да се користи за мрежна конекција, инсталации инженерство, опрема или хоризонтална потсистем престанок, опрема порта, и модуларен скокач систем конекција, ги поддржува сите RJ45 интерфејси, како што се рутери, прекинувачи, центри, Компјутери, лаптопи, Принтери, итн. 【Погодно за Складирање】Користете мека ПВЦ надворешниот капак има карактеристики на заштита на животната средина, отпорност на триење, свиткување отпор, итн.Линијата на телото е мека и се водат отпорни, кој е лесен за чување.можете лесно и беспрекорно се кандидира на кабел по ѕид, по должината на работ или агол.Кога ставање под тепих или свиткана во вратите и фиоки, тоа е супер еластичност, кој е почист и побезбеден. 【Брзо Брзина на Пренос】1000 Mbps, обезбедување до 250 MHz перформанси, пренос на далечина на 100 метри, соодветен за 10 Base-T, 100 BASE-TX (fast Ethernet), 1000 Base-T / 1000base-tx (Gigabit Ethernet) и 10gbase - т (10 Gigabit) Ethernet).Ви помогне да останете поврзани безбедно и стабилно, идеален за работното место или во домашна забава, да се подобри ефикасноста. 【Високи Перформанси Квалитет】Користи кислород-free) бакарна жица јадро.Три-вилушка чип е electroplated со злато позлата, која е отпорна на триење и оксидација да се обезбеди долгорочна многу стабилен сигнал на пренос.Таму исто така е издржлива и долго-нето опашка дизајн, и конекторот е интегриран шприц процес.Побрз и постабилен. 【Дома и Користење】во Споредба со безжичната мрежа, Етернет кабел обезбедува жичана мрежа, која може да се постигне повеќе безбедна и сигурна Интернет конекција.Можете да не контактирате ако имате било какви прашања.RJ45 Мачка-6 Ethernet Patch Кабел За Звучници со Дом и Канцеларија Networks Routers/Прекинувачи/Xbox360/Мрежни Принтери/Network Attached Storage Уред/Компјутерски и мрежни компоненти и повеќе.-Сигурна Врска, да се Обезбеди Исклучителни Speed The Мачка-6 кабли испорача подобар сигнал на пренос стабилност, обезбедува 250 MHz, побрзо од Мачка-5 или Мачка-5e. -Повеќе Флексибилни и Tidy Round дизајн, помага да се избегне заплитане и да се зачува простор.Со супер флексибилност, тоа е многу погоден за теписи, вратата шевовите, рабови на масите, итн., без да се грижиш за да бидат скршени.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа