.

.

Icstation RJ45 Водоотпорен Конектор, Женски Женски, Панел Монтажа, МАЧКА 6, КАТ 5, КАТ 5E, M20 IP65 Ethernet LAN Кабел Спојка

Icstation RJ45 Водоотпорен Конектор, Женски Женски, Панел Монтажа, МАЧКА 6, КАТ 5, КАТ 5E, M20 IP65 Ethernet LAN

DEN 182.16
Достапност
Залиха

Со цел да се обезбеди спојување да биде водоотпорен постојат неколку ставки кои треба да се завршат кога ќе се соберат на конекторот на вашиот каблирање.Видеото е само за тест.Ние, исто така ги тестира своите водоотпорен ефект во видеото.Отстрани нут од Женски-Женски Кабелски Приклучок и слајд собранието во соодветно големина дупка на вашиот панел или делница кутија.IP65 класа водоотпорен и dustproof заштита направи погодна да се користи во тешки индустриски или отворен средини.Како што знаеме, IP65 не е отпорен на потопување, па ние не препорачуваме да се користи во вода.Ве молиме имајте предвид дека IP65 не е отпорен на потопување, па НЕ се ПОТОПИ конектор во вода.Ова е добро решение за заштита на Ethernet конекциите кои се изложени на временските услови.Тоа е многу идеален за печатари, персонални Компјутери, рутери, компјутерски сервери, вклучете кутии, мрежа медија плеери, РОЕ уреди. Температура : -40~125°C.Можете да се види тоа во поврзани со видео.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа