.

.

Среден Век во Модерната Sputnik Лустери Светлина Тела, Полу Флеш Качи на Таванот Светлина Светилки за Дневна Соба и Спалната соба Прилагодливи Рака E26 Индустриски Pendant

Среден Век во Модерната Sputnik Лустери Светлина Тела, Полу Флеш Качи на Таванот Светлина Светилки за Дневна Соба

DEN 1046.16
Достапност
Залиха

Ретро Дизајн : Ова sputnik лустерот тела усвојување на едноставен стил и вештачки сателит облик дизајн.Тоа ќе го ажурирате вашиот дом со својот ретро око-фаќање на дизајн.Лесен за инсталација : На лустерот е опремен со сите инсталација на хардвер.Сите светилка со оружје биле пред-жичен и пред-навој за инсталација лесно.Вие само треба да се прилагоди на насоката на светилка рака и да ја поправите светилка на таванот.Сијалица Барање : Оваа модерна pendant осветлување соодветен број на E26 светилки тип како што се Lumiled, блескаво, халоген, ПРЕДВОДЕНА или CFL, max 60 W по сијалица, но препорачливо е да се користи 60w (Сијалица Не е Вклучен).Тоа е dimmable кога го користите dimmable светилки и компатибилен dimmer switch.Широка Примена : во Кој антички и концизен изглед, ова тела е погодна за кујна острови, јадење соби, барови, кафулиња, ресторани, stairwells.По Продажба на Гаранција : Ако има било какви проблеми со квалитетот за модерна pendant светлина, ве молиме слободно да контактирате со нас и ние ќе ви помогнат со задоволни решение во рок од 24 часа.Спецификации : Име на Производ : Модерна Таванот Light Styles : modern Lamp носителот : 4x E26 сијалица приклучоци (светилки не се вклучени)Моќ Тип : ACVoltage : 110 V-120 VMaximum Компатибилен Wattage : 60 Watts Item Димензии : 16 x 11 x 5 inches Material : Метал Боја : Злато+Black Luminous флукс : 2000 lumens Type на Сијалицата : заштеда на Енергија светилки,Блескаво светилки и LED светилки Dimmable или Не : Таа е dimmable кога го користите dimmable светилки и компатибилен dimmer switch.Пакет Листа : 1*лустерот,1*настава book Applicable Сајт : Оваа светлина е за внатрешна употреба, тоа е погоден за трпезарија, кујна, дневна соба, спална соба, foyer, бар, кафуле, ресторан, ходникот, entryway, farmhouse и така on Warm Совети : ве Молиме ОТСЕЧЕНИ снабдувањето со електрична енергија, кога ќе го инсталирате.Ве молиме користете го во сува environment Guarantee : Ние се надеваме да се обезбеди секој клиент со совршен шопинг искуство!Откако ќе ја прими стоката, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето, ние сме среќни да се реши проблемот за вас!.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа