.

.

uxcell М12 x 1.75 mm Најлон Вметнете Хексадецимален Заклучување Ореви, 304 од не ' Рѓосувачки Челик, Обичен Заврши, Пакување од 10

uxcell М12 x 1.75 mm Најлон Вметнете Хексадецимален Заклучување Ореви, 304 од не ' Рѓосувачки Челик, Обичен Заврши,

DEN 2342.40
Достапност
Залиха

[SIZE] : Ширината се Мери Од Стан до Стан 19mm / 0.75"; Висина 12mm / 0.47". [МАТЕРИЈАЛ] : Направена на 304 нерѓосувачки челик, ' рѓа отпор и трајни производи за употреба. [ФУНКЦИЈА] : Со најлон insert, овие заклучување ореви во голема мера се намали расклатување под вибрации и вртежен момент. [ПРЕДНОСТ] : Овие плодови се одлично да се има околу за употреба во дрво и влажни средини.Тие се силни, отпорни на корозија и ќе ги поддржува сите на вашите проекти. [ПРИМЕНА] : Може да се широко се користи во автомобилската, градежни машини, изградба на бродови и сл.Големина : М12 x 1.75 mm.

Параметрите на стоката

Material:
304 Stainless Steel
Thread Size:
M12
Pitch:
1.75mm
Hex Width:
19mm / 0.75
Height:
12mm / 0.47
Package Content:
10 x Hex Lock Nuts

Подобро ви се допаѓа