.

.

Tranexamic Тематски Киселина Со 5% - 1.0 Fl Мл од Naturium

Tranexamic Тематски Киселина Со 5% - 1.0 Fl Мл од Naturium

DEN 480.00
Достапност
Залиха

АНТИ-СТАРЕЕЊЕТО на КОЖАТА, ОСВЕТЛУВАЈЌИ : Нашата остави на киселина е формулиран со моќен ниво на tranexamic како и kojic киселина, niacinamide и тасев биле, кои работат синергетски да им помогне исчезнат изгледот на темни дамки и хиперпигментација.Потентен темно место пенкалата и темно место смена за лице.МОЌЕН, НЕ-ИРИТИРАЧКИ ФОРМУЛА : Нежна, но сепак моќна tranexamic киселина подобрува, бојата на кожата, без иритација.Хиперпигментација третман погоден за сите тонови на кожата и типови на кожа.ИНОВАТИВНИ СОСТОЈКИ : Нашата формула содржи тасев биле корен, кој е природно богата со glabridin и е моќен антиоксиданс кој го поддржува посветла, посјајна кожа.BIOCOMPATIBLE И БЕЗБЕДНО : Оптимизиран за работа со физиолошки процес на кожата, нашите нега на кожата е формулиран со двете потентен природни состојки и напредни синтетички состојки.Нашите производи се користат efficacious нивоа на активни состојки, се p H ниво е соодветно, и да се темелно тестиран за безбедност.ЧИСТА ФОРМУЛАЦИЈА, НЕ-ТОКСИЧНИ : без Суровост, paraben слободни, вегетаријанци, глутен слободни, мирис слободни и не-токсични.Изработени со највисок квалитет ботанички, земјата и морските-врз основа на состојки во комбинација со не-токсични за кожата алтернативи и напредна наука.Наш врвен приоритет е да се осигура нашата формули се безбедни за вашата кожа.НАШИОТ КВАЛИТЕТ ГАРАНЦИЈА : Ако поради некоја причина не сте 100% задоволни, ние ви нудиме еден 30 ден парите назад враќање на средствата.Без прашања праша!.Нашите директен киселина е формулиран со моќен ниво на tranexamic кожата и други brighteners вклучувајќи kojic киселина, niacinamide и тасев биле, кои работат синергетски да им помогне исчезнат изгледот на темни дамки и хиперпигментација.BENEFITSReduces изгледот на hyperpigmentation Targets нерамна тонот на кожата & texture Calms & обновува кожата бариера PH НИВО : Формула p H Ниво : 5.00-6.20 Сите наши формули се развиени со цел да бидат p H соодветни за поддршка на здравјето на кожата и да се обезбеди оптимално потенција.Нашата мисија е да се создаде клинички-ефективна, biocompatible нега на кожата формулиран со двете потентен природни состојки и напредни синтетички состојки.Нашите производи се користат efficacious нивоа на активни состојки, се p H ниво е соодветно, и да се темелно тестиран за безбедност.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа