.

.

DiCUNO 200pcs(5 Бои x 40pcs) 5mm Bi-pin LED Емитуваат Светлина Диоди Круг Избрани Боја Бело/Црвено/Жолта/Зелена/Сина Комплет Кутија

DiCUNO 200pcs(5 Бои x 40pcs) 5mm Bi-pin LED Емитуваат Светлина Диоди Круг Избрани Боја Бело/Црвено/Жолта/Зелена/Сина

DEN 239.76
Достапност
Залиха

Di CUNO 5 MM bi pin LED диоди.Супер светло и висок квалитет.LED Боја : Бела/Red/Жолта/Зелена/Сина; светла Боја : во согласност со Led диоди' боја.Напред Напон : R/Y 2.0-2.2 V, W/B/G 3.0-3.2 V; Тековните : 20m A; Зрак Агол : 120°.Пакување : Комплет кутија со параметар хартија за лесно складирање, 5 бои×40=200 (Парчиња).Широка Примена : Училиште експериментите, електронски и електрични експерименти, автомобил табла, DIY LED Проекти.Лесно да се разликуваат светла боја низ призмата боја.Различни бои се сместени одделно и уредно.Кутијата е лесен за складирање и сортирање на диоди.Важни параметри се означени јасно на полето.Глава Тип : изборен Круг, обоени.Глава Дијаметар : 5mm.Глава Материјал : Пластика.Pin Должина : 18 мм.Агол На Гледање : 30 Степен.Максимална Струја : 20m A.Напред Напон : R/Y 2.0-2.2 V; B/G/W 3.0-3.2 V. Поларитетот : Анодна (Повеќе Pin) Катоден (Пократки Pin).Црвено : 620-625nm.Жолта : 590-595nm.Зелена : 520-525nm.Сина : 460-465nm.Бела : 8000k.DIY LED Проекти.Училиште Експериментите.Автомобил Декорација.Сигналот Индикатор.Електронските и Електрични Експерименти.Итн.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа