.

.

Nikon KeyMission АА-15B Подводни Леќа Заштитник

Nikon KeyMission АА-15B Подводни Леќа Заштитник

DEN 239.76
Достапност
Залиха

Заштита стакло овозможува фотографирање на beauiful, остро се фокусираше подводни слики.Compatable со Nikon Key Mission 170. Исто така ги штити леќи во ситуации каде што бие ронки може да удри во камерата.Бренд : Nikon.Nikon Key Mission Подводни Леќа Заштитник АА-15 B.Подводни леќа заштитник дизајнирани за специфични Key Mission камери.Заштита стакло е рамен, да им се овозможи на остар фокус во морската средина.Употреба кога е потопен за заштита на леќите од нечистотија, морски честички, и го пореметија песок или тиња.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа