.

.

MOIBASE Помине Печат Плочи Поставени 2 парчиња Бела Црна Гел лак Впие Исклучување УВ LED Црвени Нокти Гел лак 1Nail Stamper 1Scraper DIY

MOIBASE Помине Печат Плочи Поставени 2 парчиња Бела Црна Гел лак Впие Исклучување УВ LED Црвени Нокти Гел лак 1Nail

DEN 167.76
Достапност
Залиха

Помине Уметност Stamper : печат На главата е направен од високо-квалитет со силиконска, исклучително мека и лесно да се стигне до работ на повеќето криви ноктите лесно.Лесно да ги собереш слики, кои може да се спаси повеќе време. 1.2 инчен/3.1 cm во stamper глава, оваа големина може да се вклопи во поголемиот дел од нашите природни нокти.Пластични Scraper : За 3.3 инчен*2.1 инчен, тенки и удобни за одржување и scrape на надмине полски од плочи.Апликации : Погоден за професионална употреба и за домашна употреба, која може да направи да се помине изгледа убаво.Не ограничувајќи се на какви било видови на нокти, на доградба на акрилни нокти, вештачки нокти, природни нокти, гел лак, гел ноктите проширување.Работи одлично на голи нокти или ув гел лак.Напомена : Доколку не можете да печатите слики, ве молиме да се мијат stamper со вода и се суши во воздухот, или се обиде на различни бренд ноктите полирање.Не користите лак смена или други corresive течност за чистење на stamper главата.Тоа ќе ја оштети stamper главата.Многу Транспарентен Дизајн Можете да ги видите сите помине моделот јасно, лесно да се постават саканата локација на вашите нокти и да ги собереш слики од плочи.Со Прашина Ззп Можат ефикасно да се заштити желе силикони stamper главата, не contaminate прашина и лесен за складирање.Отстранлив Глава Направен од високо-квалитет меки силиконски, со добра еластичност.лесно да се замени за да се задоволат вашите потреби.Тенки & Трајни Scraper Доаѓа со 1 тенки и удобни scraper да се поправи и scrape вишокот полирање агент, направи шема појасни и почисти.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа