.

.

TRENDnet Внатрешна/Надворешна 8MP 4K H. 265 120dB WDR Рое Куршум Мрежна Камера, ТВ-IP1318PI, IP67 Времето Оценет Домување, SmartCovert IR Ноќ Визија до 30m (98 ft.), Слот за microSD Картичка

TRENDnet Внатрешна/Надворешна 8MP 4K H. 265 120dB WDR Рое Куршум Мрежна Камера, ТВ-IP1318PI, IP67 Времето Оценет

DEN 3599.76
Достапност
Залиха

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .ДЕН/НОЌ HD НАДЗОР : Моќен 8 MP 4 K видео (3840 x 2160) во 20fps во Х. 265 компресија и 30m (98 ft.) ноќно обезбедува 24-часовен надзор.Маскирани IR Led диоди обезбеди тајните ноќно време гледање.ОТВОРЕНО ПОДГОТВЕНИ : Изграден за отворен средини со IP67 времето оценка и температурата на работа спектар на -30° – 60° C (-22° – 140° F).ШИРОК ДИНАМИЧКИ ОПСЕГ (WDR) : Прилагодлив 120d B WDR поставување подобрува квалитетот на сликата и да се фокусира кога камерата е изложен на висок контраст осветлување средини со подобрување на темни области на сликата за да ги направи повидливи.БЕСПЛАТНИ VM СОФТВЕР : Погледнете видео во живо, лесно Облак P2 P QR код за инсталација, и да управуваат со TRENDnet камери со вклучен бесплатен софтвер и мобилни апликации. (*НЕ Е КОМПАТИБИЛЕН СО НАСЛЕДСТВОТО TRENDnet ЕВО СОФТВЕР).MOTION DETECTION : Креирате сопствени движење откривање зони да снимате видео клип и испрати е-мејл нотификации кога зона се спроведува.POWER OVER ETHERNET (РОЕ) : Рое нуди заштеда на трошоци и флексибилност за да се инсталира оваа ноќ визија за камерата до 100 (328 ft.) од Рое извор опрема.СКЛАДИРАЊЕ : Снимање на видео на некоја мрежна уред за складирање или да се Микро SD картичка (до 128 GB не се вклучени).Големина на : 1 Count (Пакување од 1).

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа