.

.

Мексиканскиот рачно изработени на Традиционален Марија Партал Кукла - 7 инчи - Зелена

Мексиканскиот рачно изработени на Традиционален Марија Партал Кукла - 7 инчи - Зелена

DEN 310.80
Достапност
Залиха

Убава Марија партал кукла рачно изработени во Queretaro, Мексико.Таа носи типичен зелен фустан, секогаш имајќи насмевка на нејзиното убаво широк лицето и косата великодушно плетенка со шарени панделки.Таа може да се седи.Рацете и нозете, може да се движи.Истите бои како во сликите.Големина : 7" x 4" x 2".Таа е навистина artisanal занаетите дека може да изгледа одлично како декоративни парче.Убава Марија партал кукла рачно изработени во Queretaro, Мексико.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа