.

.

Chakir турски Постелнина Луксуз, Spa и Хотелски Квалитет Премиум турски Памук 6-Парче Крпа Сет (2 x Бања Крпи, 2 x Рака Крпи, 2 x Washcloths, Розова)

Chakir турски Постелнина Луксуз, Spa и Хотелски Квалитет Премиум турски Памук 6-Парче Крпа Сет (2 x Бања Крпи,

DEN 911.76
Достапност
Залиха

ВИСОК КВАЛИТЕТ КРПИ : Овие влошки се направени од 100% прстен откачи турски памук, што им овозможува да биде исклучително абсорбента, мека и меки.На мека на допир на овие луксузни и неверојатно кадифен крпи ти овозможува да се чувствуваат спа возвишеност во удобноста на вашиот дом.Двојно stitched полите и природни ткаат гарантира издржливост и сила.НАШАТА РАЗЛИКА : Нашите ексклузивни влошки се направени од совесно собрани долго главен турски памук, што ги прави да стане помек и fluffier со секое миење.СОВЕТИ за НЕГА на : Машина перат крпи.Ние препорачуваме за перење со ладна вода пред првата употреба.Ова ќе предизвика памучни влакна да се отвори и да даде крпи подобро absorbency.Собори сува на ниска топлина или висат нив да се исуши.Ве молиме да не го користите ткаенина омекнувач, суви листови и/или кајгана.Хемикалиите ќе се намалат на мекоста на материјалот.ЕКО-ПРИЈАТЕЛСКИ : не сме фан на тешки хемикалии, па ние боја на нашите производи во заверена и искусни објекти за да се обезбеди квалитет и безбеден производ е произведен.СЕТ ВКЛУЧУВА : Ова крпа сет се состои од 2 бања крпи големина 27in.X 54in., 2 рачни крпи големина на 16in.X 30in., и 2 измијте облека големина 13in.X 13in.Овие одлични и функционални мерки се идеални за секојдневна цели на овие крпи.НАПРАВЕН во ТУРЦИЈА.Боја : Розова.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа