.

.

Sheamoisture Навивам Водат Пудинг за Кадрици Црвено Палмово Масло и Какао Путер со Шеј Путер 12 мл

Sheamoisture Навивам Водат Пудинг за Кадрици Црвено Палмово Масло и Какао Путер со Шеј Путер 12 мл

DEN 681.60
Достапност
Залиха

Shea Moisture е Црвена Палмово Масло и Какао Путер Навивам Водат Пудинг е влакна крем и косата крем што се протега надвор кадрава coily стилови за frizz контрола.Се минимизира природни и собирање и привремено го открие повеќе Афро или кадрава coily стил со овој кадрава коса крем, стил, крем и ултра-навлажнувачки пудинг за frizz контрола.Оваа кокосово масло слободни, анти-намалување кадрава коса стил и формирање на влакна крем е исполнет со Црвена Палмово Масло, Какао Путер и Ленено Масло.Светлината се одржи smooths кутикулите за frizz-слободен заврши со овој коса крем за жени со кадрици, нашиот стил крем е како косата гел и формирање крем за кадрава фризирање.Великодушно се применуваат кадрава коса крем за sectioned, detangled коса од коренот до краја, и стил како што сакате користење на влакна крим.Исто така се користи како мажите коса производ или машки стил крем.За да го освежите вашиот стил, мазна мала количина на стил крем меѓу палмите и лесно туп кадрава коса крем за кадрици.СОВЕТ; Пар со нашите косата гел за додаде задржете.Шеј Влага е Црвена Палмово Масло и Какао Путер колекција е едно сосема ново искуство за намалување склони коса!Нашата Црвена Палмово Масло и Какао Путер Навивам Водат Пудинг е косата крем што се протега надвор кадрава coily стилови со крајна frizz контрола.Се минимизира природни и собирање и привремено го открие повеќе Афро или кадрава coily стил со овој кадрава коса крем, стил, крем и ултра-навлажнувачки пудинг за frizz контрола.Исполнет со Црвена Палмово Масло, Какао Путер и масло од семе од лен, Масло, овој Кокосово Масло-бесплатно, анти-намалување стил крем, формирање крем и кадрава коса крем е совршен коса крем за жените со кадрава коса.Светлината се одржи smoothes кутикулите за frizz-слободен заврши.Нашиот стил крем е како косата гел и формирање крем за кадрава фризирање.Великодушно се применуваат кадрава коса крем за sectioned, detangled коса од коренот до завршува и стил како што сакате користење на влакна крим.Исто така се користи како губење на производ или машки стил крем.За да го освежите вашиот стил, мазна мала количина на стил крем меѓу палмите и лесно туп кадрава коса крем за кадрици.СОВЕТ; Пар со косата гел за додаде задржете.Ова губење на крем е одличен за употреба како косата восок или за frizz контрола.Оваа Навивам Водат Пудинг е формулиран без силикони, без сулфати, без parabens, не phthalates, без минерални масла или petrolatum.Тоа е тестиран на нашето семејство со генерации и никогаш за животни.БРЕНД ПРИКАЗНА; Shea Moisture е наследството на Sofi Tucker, пионерски мајка на четири и претприемач, кои се продаваат Шеј Путер, Африкански Црна Сапун и домашни убавина подготовките во Сиера Леоне во 1912 година. Ние чест нејзината визија со продолжува да се формулира со Суровини Шеј Путер рачно изработени од страна на жените во Африка.Со секое купување ќе се покаже поддршка на нашата мисија да се reinvest назад во нашите заедници.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа