.

.

Restokki 4-Пакет на Коњ Поддршка Чизми Вентилирани Дише и се Фрламе Нога Чизми за Заштита на Поддршка Заврши Удобен и Прилагодлив Коњ Тетива Безбедно Нога Заштита

Restokki 4-Пакет на Коњ Поддршка Чизми Вентилирани Дише и се Фрламе Нога Чизми за Заштита на Поддршка Заврши Удобен

DEN 1752.00
Достапност
Залиха

❤️Лесен за Употреба : 2 кука и јамка ремени за да се обезбеди одговара и стегање.Велкро обезбедува брз и лесен начин да се инсталира и да ги отстраните овие нога бендови.Добро направени се подигнат гарантира дека коњ нема да се лизга или пак кога се движат брзо, и е погоден за било кој временски услови. ❤️Заштита на Коњи : Заштита на коњи и коњски поддршка чизми да се спречат влијанијата и ногата повреди, па дури и да имаат мека обвивка за да се спречи триење и болка.Во прилог, тоа не слајд) или slide во брза активности. ❤️Одличен Материјал : Трајни и удобно високо-квалитетни панталони, СТП школка, внатрешниот neoprene, издржливи.На задебелена еластична внатрешната подлога може подобро да ја заштитите коњи.Обезбеди поддршка за коњот тетивите и лигаментите, и да се заштити од топови коски на hoof. ❤️Светлина и Преносни : Заштита на коњот нозете од штета или да се намали штетата кога коњ скокање преку пречки.Твојот коњ може лесно да се изврши висок-брзина активности, како на коњ тркачки, транзиции, поло, скокање, лов, издржливост, и пукање. ❤️Поле на Примена : Погоден за equestrian покаже натпревари и обука.Тоа исто така може да се користи за дневно возење велосипед и одење.Спецификација : Предмет Тип : Коњ Тетива Чизми Материјал : СТП Пакет Листата : 2 x Предната Нога Чизми или 2 x Hind Нога Чизми.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа