.

.

Порцелан, Cookie Тегла со Херметички Капак, Бело, Зелено Cookie Керамички Сад за Складирање Канистер за Слатки, Куки, Ориз, Шеќер, Ореви (Боја : Зелена, Големина : Големи)

Порцелан, Cookie Тегла со Херметички Капак, Бело, Зелено Cookie Керамички Сад за Складирање Канистер за Слатки,

DEN 1449.36
Достапност
Залиха

ПОВЕЌЕТО КОРИСНИ ТЕГЛА : Овие складирање containes се идеални за печење, зачувување, и зачувување на колачиња, бонбони, чај, житарки и др.Уживајте во правилност на кујната.МАТЕРИЈАЛИ : Чај кафе и шеќер тегли изградена со користење керамички да додадете еден допир на елеганција на вашата кујна.ДРЖИ ХРАНА НОВАК ПОДОЛГ : Убава керамички тегла капак Вклучуваат Запечатување на силиконски прстен за Одржување на Колачи, Кафе, Брашно, Шеќер, Ориз и Други Сува Храна Супер Свежи.МУЛТИ УПОТРЕБА : Оваа тегла не е ограничена само на колачи!Користете го како бонбони тегла, пусти тегла, или дури и кафе тегла да се задржи вашата стока организирани и подготвени да жвакам.НЕВЕРОЈАТЕН ПОДАРОК : Изненади вашите најблиски со овој прекрасен подарок, тоа е само најдобар дар може да се купи за вашите пријатели или семејството за Божиќ, мајки ден, годишнина, свадба, роденден подарок, или која било дадена прилика, тие ќе сакаат тоа да нема крај.На печатот со Природни бамбус Капаци обезбедува стегање на сад и заштита на храната во внатрешноста на стакло складирање тегли против воздух, да ги задржи на храната свежа подолго време.Совршен за чување и зачувување на различни состојки, вклучувајќи ги чува, џемови, chutneys, ориз, шеќер, брашно, чај, кафе, зачини, бисквити, etc Specations Material : Ceramic Scope : чај, ореви, интегрални житарки, суво овошје, итн.Имајте на ум : Постои мала грешка во прирачник за мерење, ве молиме обратете се на вистинскиот производ.Пакет Содржина : Содржи бисквит tins само (не содржат други украси)Топло потсетување : поради фактори како производ осветлување, прилагодувањата за екранот, итн., таму може да биде мала хроматските аберации од реалните на производот.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа