.

.

А&D HW-100KCP, Висока Резолуција на Клупата Скала со Печатач, 200 lb x 0.02 lb

А&D HW-100KCP, Висока Резолуција на Клупата Скала со Печатач, 200 lb x 0.02 lb

DEN 1804.80
Достапност
Залиха

Единици : lb, kg, оз.Дисплеј : 0.98", 7 сегмент LCD.Стабилизација Време : Во Рок Од 1,5 Секунди.Платформа Големина : 15.4" x 20.9".Напојување : AC Адаптер.HW-C Висока Резолуција Клупата Скала Серија функција еден enhanced резолуција низ целиот капацитет опсег.Мерење режимите вклучуваат делови пребројување на гласовите, и големи, светли 3-5-7 црвено-зелено-жолта comparator функција за checkweighing.Мерење режимите вклучуваат пребројување на гласовите и акумулација функција за која брои тежат податоци.Тежи во lb, kg, оз. 10-цифрен тастатурата прави со внесување comparator граници и tare тегови лесно.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа