.

.

Безбедноста Технологија International, Inc. СПИ-9614 Светилник и Sounder Челик Жица Кафез, Прибл. 7.9 Ширина x 6 Длабочина

Безбедноста Технологија International, Inc. СПИ-9614 Светилник и Sounder Челик Жица Кафез, Прибл. 7.9 Ширина x

DEN 797.76
Достапност
Залиха

Штити светилник и аларми од вандализам и случајно оштетување.Изградена од тешки мерач челична жица со отпорен на корозија полиестер слој.Дизајниран да не се меша со работата на заштитени единица.Едноставно отстранување за сервисирање на детектор.Димензии – 7.9" W x 6" D. Безбедност Технологија International, Inc.СПИ-9614 Светилник и Sounder Челик Жица Кафез - дали постои област во вашето училиште или бизнис, кој има густ сообраќај?Овој челичен кафез е дизајниран за да ги заштити светилник и аларми од вандализам и случајно оштетување.Изградена на тешки мерач челична жица со отпорен на корозија Полиестер слој.Дизајниран да не се меша со работата на заштитени единица.Брза и лесна инсталација, едноставно отстранување за сервисирање единица.Мерки 7.9 инчен W x 6 инчи D. Како и сите СПИ капаци.СПИ "Ние заштита на работи кои се заштити вас." Каде beacons и sounders се изложени на ризик од или намерна или случајна штета, инсталација на Спи супер тешка жица guard е решение за проблемот.СПИ е жица guard помага да се спречи замена на скапи скршени или оштетени beacons и sounders и го намалува трошоците за одржување.Изградена на тешки мерач челик жица обложени со отпорен на корозија полиестер, се препорачува за области каде злоупотреба е тешка или тоа е императив уреди продолжат да работат за безбедноста на градење на патниците.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа