.

.

Тв Светлина Лента, 5050 Висока Осветленост Полна Боја на Светлина Лента со Двојно Двострано Лента за Тв Позадина Ктв Барови за Домашна Декорација(1M 18LED)

Тв Светлина Лента, 5050 Висока Осветленост Полна Боја на Светлина Лента со Двојно Двострано Лента за Тв Позадина

DEN 242.16
Достапност
Залиха

На високо‑квалитетни 5050 висока осветленост светилка монистра има featue на светлост униформност, не‑блескавите, долг животен век.Мини светлина лента има моќна функција со 24‑клуч со далечински управувач.Можете да го контролирате светлина прекинувач, боја, светлина, режим, RGBW боја.Различни начини на осветлување и светлината ќе ги задоволи вашите потреби за осветлување во различни сцени.Погоден за домашна декорација, ТВ светла позадина, компјутер светла позадина, КТВ, барови, ресторани, дискотеки и сл.Зачувај инсталација време, на производот е опремен со двострано лента на грбот, што нема потреба да се грижите за испаѓање, лесно да се инсталира.Тоа е исто така опремен со тока, што може да се поправи на светлина во дресот на ѕидот.Ве молиме да ја исчистите површината пред да го инсталирате LED ТВ позадина светлина.USB напојување, тоа може да се напојува преку мобилен моќ, лаптоп, мобилен телефон полни главата, лесен за користење, опремени со мобилни моќ.Погоден за јадење надвор, патуваат, кампување, итн.Функција : 1. Мини светлина лента има моќна функција со 24‑клуч со далечински управувач.Можете да го контролирате светлина прекинувач, боја, светлина, режим, RGBW боја.Различни начини на осветлување и светлината ќе ги задоволи вашите потреби за осветлување во различни сцени.2. Зачувај инсталација време, на производот е опремен со двострано лента на грбот, што нема потреба да се грижите за испаѓање, лесно да се инсталира.Тоа е исто така опремен со тока, што може да се поправи на светлина во дресот на ѕидот.Ве молиме да ја исчистите површината пред да го инсталирате LED ТВ позадина светлина.3. USB напојување, тоа може да се напојува преку мобилен моќ, лаптоп, мобилен телефон полни главата, лесен за користење, опремени со мобилни моќ.Погоден за јадење надвор, патуваат, кампување, итн.4. На високо‑квалитетни 5050 висока осветленост светилка монистра има featue на светлост униформност, не‑блескавите, долг животен век.5. Погоден за домашна декорација, ТВ светла позадина, компјутер светла позадина, КТВ, барови, ресторани, дискотеки и сл.Спецификации : Предмет Тип : Светло Strip Material : Пластични + Електронски Components Weight : Прибл. 60g-93g / 2.1 оз-3.3 oz Purpose : Дома Lighting Remote Контрола на Батеријата : А CR2025 копчето батеријата со капацитет од 150 MAH (вклучени)Светилка Мушка Модел : 5050 Luminous Боја : 5050 висока осветленост целосна color Color Видови : 16 kinds Lighting Режим : 4 types Voltage : 5 VLuminous Флукс : 1200 LMPower Набавка : USBHow да се Користат : 1. Поврзете го USB напојување за да го вклучите светлото, и да ги поврзете со лаптоп, мобилен моќ, мобилен телефон полни главата, автомобил полнач, итн.2. Изберете место за да го инсталирате, како што се ТВ позадина ѕид или компјутер позадина, и избришете ја површината со крпа за да се обезбеди дека производот може да биде цврсто прикачен.3. Откине двострано лента зад т.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа