.

.

Vogbel 50 Takedown Извивам Лак и Стрели Поставите Стрелаштво Комплет Десната Рака Longbow за Возрасни Почетници Пракса Лов Конкуренција

Vogbel 50 Takedown Извивам Лак и Стрели Поставите Стрелаштво Комплет Десната Рака Longbow за Возрасни Почетници

DEN 2399.76
Достапност
Залиха

СТРЕЛАШТВО ЛАК КАРАКТЕРИСТИКИ : Извивам лак должина : 50", метален столб, силна fiberglass екстремитети.Нерешено тежина : 30lb, 40lb.Квалитетот тестирани и обезбедена за максимална издржливост.ДИЗАЈНИРАН ЗА ПРАВО РАЦЕ СТРЕЛЦИТЕ : Право раце лак ќе се одржи во левата рака и ја влечат стрингот со десната рака.Нека му се поклонува, се одржа во десната рака и ја влечат со левата рака.ЛЕСНО да се СОБИРААТ И да ја РАЗМОНТИРААТ : Ова стрелаштво takedown лак е многу лесно да се стави заедно и да ги симнат.Кога се собра многу мал, кога пропадна може да се вклопува во ранец или пешачење пакет.Ве молиме имајте во предвид дека користење на лак жила алатка е најмногу безбеден начин за да може правилно да се собираат и да ја размонтираат лак.УДОБНО КОНТРОЛА : На алуминиумски столб е ергономски дизајниран со заоблени рабови и казна заврши рачка, многу удобно да се одржи, која ќе ви овозможи да се вашите најдобри искуства додека цел на вашата целна на вашата целна снимањето конкуренција игра.ПАКЕТ СОДРЖИНА : 1* takedown лак, 1* рака стража, 1* прст стража, 1* лак поглед, 1* стрелките на одмор, 1* лак стабилизатор, 1* 3 Цевка стрелка quiver, 12* јаглерод стрели.Оваа takedown извивам лак е здрав и добро crafed, високиот фунта е многу силна.Стисокот е ергономски дизајниран и да се чувствува удобно во рака.Лесно да се соберат и расклопување.На лакови брзина е одлична, стрели летаат апсолутно blazingly толку брзо како соединение лак.Дизајниран за право раце стрелците.Карактеристики на производот : - Боја : црна, сребрена, црвена, виолетова - Привлече тежина : 30lbs, 40lbs - Лак должина : 50" - Лак столб должина : 18" - Лак столб материјал : алуминиум легура - Лак екстремитети материјал : силна fiberglass - Лак string : 12 Насоки Рака ориентација : право раце - Стрели matrerial : мешани јаглерод - Стрелка должина : 31.5 inch Package Вклучува : - 1x takedown поклон - 1x рака guard - 1x прст guard - 1x лак поглед - 1x стрелките на одмор - 1x лак и стабилизатор - 1x 3 Цевка стрелка quiver - 12x мешани јаглерод arrows User информации : - забрането е да се подготви на лак, но не и испуштање на стрелката. - Забрането е да се одржи на стрелката на лицето. - Не го надминува нерешено тежина, или тоа ќе оштетување на екстремитетите. - Не закачите на стрелката на лак за долго време, или тоа ќе го намали нерешено тежина. - Не може да биде мала мерка разликата се должи на прирачник за грешка при мерење. - Ако пердув имаат малку свиткана, може да се исправи нив со користење на воздухот фен или натопена во топла вода ( се стави на ване во 80 -90 Степени целзиусови степени топла вода за неколку минути), тоа може да се опорави оригиналната форма.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа