.

.

(1 парче) EXTSW 1/2 ID x 1 1/4 OD x .438 Екстра Дебели 316 од не ' Рѓосувачки за Миење

(1 парче) EXTSW 1/2 ID x 1 1/4 OD x .438 Екстра Дебели 316 од не ' Рѓосувачки за Миење

DEN 1831.20
Достапност
Залиха

(1 парче) EXTSW 1/2" ID x 1 1/4" OD x .438" Екстра Дебели 316 од не 'Рѓосувачки за Миење Вистинските димензии .502 ID x 1.240 OD x .438 Екстра Дебели Направени во САД на CNC струг Тоа е убава одговара за вашиот 1/2" ' Рѓосувачки завртки Ние може да се направи како многу како што треба, само контактирајте ме. (Не 18/8, Не 303, Не 304) 316 од не ' Рѓосувачки Легура е weldable и има КРАЈНАТА отпорност на корозија. 316 легура чини повеќе отколку 18-8, 303 и 304 и е потребно повеќе време да се вежба и машината од други легури, но тоа е најдобар.Одделение 316 е стандарден молибден-имајќи одделение молибден дава 316 подобро целокупната отпорни на корозија својства од Одделение 304, особено повисока отпорност на спротивставувајќи и пукнатина корозија во хлорид средини.Тоа има одлична заварување карактеристики. 316 Одделение Легура Нерѓосувачки содржат висок процент на никел од 304 SS.На resultant состав дава многу подобрена отпорност на корозија во многу агресивни средини.Молибден прилог осигурува повеќе отпор на спротивставувајќи и пукнатина корозија во хлорид-содржи медиуми, морска вода и хемиски средини како што се сулфурна киселина соединенија, фосфорна и оцетна киселина.Помала стапка на општи корозија во благо корозивни средини дава 316 СВ добар атмосферска корозија во загадена морски атмосфери. 316 СВ нуди добра сила и лази отпор и, исто така, поседува одлични механички и корозија-отпорни својства на под-нула температури.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа