.

.

Aexit PCB 7 Изолација & Standoffs x 3 x 2mm Круг Права Цевка Најлон Spacer Изолација Standoffs 1000pcs

Aexit PCB 7 Изолација & Standoffs x 3 x 2mm Круг Права Цевка Најлон Spacer Изолација Standoffs 1000pcs

DEN 1202.40
Достапност
Залиха

Име на производ : Најлон Spacer;Надворешниот Дијаметар (A) : 7mm/ 0.28".Внатрешен Дијаметар(Б) : 3мм/ 0.12";Вкупна Должина(L) : 2mm/ 0.08".Материјали : Најлон;Боја : White.Net Тежина : 69g.Пакет Содржина : 1000pcs(+/-2%) x Најлон Spacer.Тешко и еластични, најлон изолација се корисни за многу апликации.Тие се совршен за користење во електрични и електронски склопови.Тие, исто така, може да се користи како bushings, лого, ролки, и глајд модели.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа