.

.

Saiper 300pcs М3 Најлон Машки Женски Хексадецимален Изолација ќор-сокак Завртки Орев Асортиман за Полнење за PCB FPV РК Quadcopter Летало Arduino Плочки на Табла и DIY Употреба со Плас

Saiper 300pcs М3 Најлон Машки Женски Хексадецимален Изолација ќор-сокак Завртки Орев Асортиман за Полнење за PCB

DEN 282.96
Достапност
Залиха

【Направени од издржлив најлон】која има стабилни и долготрајни перформанси отпорни на киселина, алкално отпорни, изолација и анти-сигнал пречки. 【Ефикасноста карактеристики】Добар киселина отпор, алкално отпор, изолација перформанси, анти-мешање сигнал, убава и практична. 【Различни Големини за Различни Употреба】 6mm, 8mm, 10мм, 12mm standoffs, со доволно хексадецимален завртки и навртки за да се спарите со нив, се вклучени за повеќето модули' безбедна и нежни монтажа. 【Пакетот вклучува】 300 парчиња М3 ќор-сокак комплет, пластична кутија е издржлив на било кој начин, сите делови се во нивните одделни прегради. 【АПЛИКАЦИЈА】 Идеален за монтажа помеѓу PCB кола и машина одбори, работи одлично за создавање на термо канали помеѓу чипови, или создавање на multistory 'nerd' низи од дома направени кола. ►Производ Description1. 300pcs М3 Црна Најлон Хексадецимален Изолација Standoffs/ Завртки/ Ореви Избрани Kit2. Најлон Pa66 материјал, кој е цврсти, трајни, стабилен и сигурен, со висока цврстина и отпорност на корозија.3. Овој сет е организирана од страна на големина/вид на транспарентен складирање случај за брз пристап и protection4. Широко се користат во машини за производство, индустрија, мебел за инсталација, мали дома, DIY проект и така натаму. ►Пакет Содржина : Изолација Машки-Женски (6mm + 6mm, M3 )20pcs Изолација Машки-Женски (8мм + 6mm, M3) 20pcs Изолација Машки-Женски (10мм + 6mm, M3) 20pcs Изолација Машки-Женски (12mm + 6mm, M3) 10pcs Женски Женски 6mm, М3 20pcs Женски Женски 8мм, М3 20pcs Женски Женски 10мм, М3 20pcs Женски Женски 12mm, М3 10pcs Најлон Ореви М3 80pcs Најлон Завртка M3x6mm 80pcs .

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа