.

.

Навој 100 Парчиња Женски Spacer ќор-сокак за Electroplating за Комуникација за Електронски за Монтажа(M35)

Навој 100 Парчиња Женски Spacer ќор-сокак за Electroplating за Комуникација за Електронски за Монтажа(M35)

DEN 1257.60
Достапност
Залиха

Тие не пропадна лесно, со соодветна употреба.Со мазна површина, чиста и јасна тема, тие изгледаат многу убаво, доста удобен и практичен за употреба.Идеален за монтажа помеѓу PCB кола и машина одбори, работи одлично за создавање на термо канали помеѓу чипови, или создавање на multistory 'nerd' низи од дома направени кола.Направени од издржлив еко-пријателски најлон PA66 која има стабилни и долготрајни перформанси отпорни на киселина, алкално отпорни, изолација и анти-сигнал inteference.Постојат различни големини на располагање од кои можете да изберете соодветна една за вашиот потребите за градење.опис на стоката : Овие standoffs се направени од издржлив и долготрајни еко-пријателски Најлон PA66 која има карактеристики на изолација, Не-Магнетни термичка изолација,отпорност на корозија, итн, и совршено погодни за монтажа помеѓу PCB кола и машина одбори и широко се применува на индустрии на комуникација, electroplating, уред, канцелариска опрема, електроника, итн.Чисти парчиња, без вишок на калапи материјали или нешто да се намали, сит се вклопуваат, ова е навистина идеален собата за вашите домашни проекти!Што чекаш?Добиете еден сет и да направат вашиот живот полесно и поудобно!Функција : се Направени од издржлив еко-пријателски најлон PA66 која има стабилни и долготрајни перформанси отпорни на киселина, алкално отпорни, изолација и анти-сигнал inteference.Со мазна површина, чиста и јасна тема, тие изгледаат многу убаво, доста удобен и практичен за употреба.Постојат различни големини на располагање од кои можете да изберете соодветна една за вашиот потребите за градење.Идеален за монтажа помеѓу PCB кола и машина одбори, работи одлично за создавање на термо канали помеѓу чипови, или создавање на multistory 'nerd' низи од дома направени кола.Тие не пропадна лесно, со соодветна употреба.Спецификација : Материјал : Најлон Материјал Одделение : PA66 еко-пријателски Најлон Боја : Црна Тема Тип : M3 Облик : Хексагонална Работна Температура : -20-120℃ Оган Доказ Барање : 94-V2 ќор-сокак Должина : 5mm, 6mm, 8mm, 10мм, 12mm, 15mm, 18mm, 20mm, 25mm(изборен) Пакет Тежина : 15-60g Количина : 100pcs / торба Пакет се Вклучени : 1 x торба на standoffs.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа