.

.

MOTINI 1 Светлината Надворешен Ѕид Фенер Светилка 2 Пакет Надворешниот Ѕид Sconse Светлина Тела во Црна Заврши со Вода Бран Стакло Ѕид за Тремот, Вратата, ETL Наведени, Круш?

MOTINI 1 Светлината Надворешен Ѕид Фенер Светилка 2 Пакет Надворешниот Ѕид Sconse Светлина Тела во Црна Заврши

DEN 1821.60
Достапност
Залиха

Отворено Анти- ' Рѓа Водоотпорен : На отворено светло тела изградени со тешки-должност солиден висок квалитет на метал и вода бран стаклени панели, совршен за надворешна средина и влажни локација - пред тремот, гаража, приоди за автомобили, барака итн.Без разлика на тоа е ветер или снег, ултра високи или ниски температури, овој ѕид фенер никогаш нема да rusty или корозија по неколку години на користење.Класичен Стил и ST58 Сијалица : надворешниот ѕид светлата е дизајниран концизно и лесно може да се применат за различни стил дома decors.Компатибилен со 60-вати max E26 врз основа светилки, вклучувајќи ги и LED, CFL, блескаво и халоген светилки.Со вода бран стакло сенка, ние нудиме јасни гроздобер стил ST58 светилки, да се создаде убава осветлување надвор од вашиот дом.Лесен за Инсталација и Разноврсна : надворешноста светлина тела доаѓа со сите додатоци за монтирање се вклучени за брза инсталација.Детали инсталирате операции ве молиме погледнете го упатството за корисникот.Отворете дното дизајн го прави тоа особено лесен за замена на сијалица.Ѕидот светилка може да се применува во повеќе места како што се тремот, гаража, двор, градина, улица, ходникот, ресторани или било кој други места каде што акцент осветлување е потребно.Димензии : отворено тремот светлина димензија : 13.125" x 5.5" x 6.375" (Висина х Ширина х Проекција), Ѕид назад-плоча големина : 6" x 4.5" x 1" (Висина х Ширина х Проекција), се протега 6.375 инчи од ѕидот.ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ : ETL Наведени со 3-годишна гаранција, надворешен ѕид sconce сет од 2, инсталација настава, и одличен услуги на клиентите.Димензија : 13.125" x 5.5" x 6.375" (H x W x L).Назад Плоча : 6" x 4.5" x 0.75" (H x L x W).E26 База 60 W Макс (ST58 ВКЛУЧЕНИ).Компатибилен со LED сијалица, Блескаво или CFL сијалица.Тешко wired.Светлата НЕ се plug-in дизајн.Лесна инсталација.Ги вклучува сите монтажа хардвер.Совршен за тремот, гаража, ходникот, и entryway.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа