.

.

LECLSTAR Соларни Отворено Светла,Сензор за Движење Нова Надградба 268 Led Соларна Безбедност Светлина IP65 Водоотпорен Led Светла Супер Светол Сончев Безжична Ѕид Светла со

LECLSTAR Соларни Отворено Светла,Сензор за Движење Нова Надградба 268 Led Соларна Безбедност Светлина IP65 Водоотпорен

DEN 1199.76
Достапност
Залиха

☀【268 LED Супер Светли Сончева Светлина】- LECLSTAR Соларни светилки отворено опремени со 268 супер-светли LED монистра, Соларни движење senaor светла отворено обезбедува одлични осветлување до 1800 lumens,LECLSTAR Соларни сензор за светла која е далеку посветла отколку други слични соларна LED светла. ☀【Брза И Лесна Инсталација】- Соларни светилки отворено е многу лесен за монтирање со само два навртки или леплива подлога.се користи за монтирање завртки што доаѓа со него.Нема досадни жици или адаптери е потребно,Само со користење вклучени завртки за да се поправи на безжични соларни сензор за светла на ѕидот. ☔【IP65 Водоотпорен】-LECLSTAR соларни светилки отворено Направени од издржлив АБС материјал, не треба да се грижите за употреба во дождот.Соларни mation сензор за светла исто така, можат да го издржат сите видови на тешки временски услови,LECLSTAR соларни светилки отворено е отпорен на вода, топлина-отпорни и мраз отпорни, Тоа можат да го издржат дожд и други екстремни временски услови. ☀【Сензор за движење е Повеќе Чувствителни】-Лесно да се спречи крадците да влезат во вашиот дом, во текот на ноќта и крадење на вашиот имот,Изградена-во ПИР сензор за движење на нашиот сончев светла отворено може да се открие до 120 степен со подолг сензор должина од 26 нозе на тој начин сончевата сензор за светла обезбедува поширок спектар на lightin. 【100% доживотна гаранција】 - Сите LECLSTAR производи за поддршка на доживотна гаранција услуга и 7 x 24 часа услуги на клиентите.Повеќе од 100,000+ клиенти се одлучиле на нашите производи и се допадна нашата услуга. 268 ПРЕДВОДЕНА од Сончевата Светлина.LECLSTAR Упатството. 4*Проширување Столб-зглоб. 4*Инсталирање На Завртки.ЗАБЕЛЕШКА:.Сончевата светлина се прикажани на страницата сега е надградена верзија.(Производот сте го купиле пред 16 ноември.2020 беше оригинална верзија со еден режим и 136 LED светлина Чипови.)Со цел да се подобри на производот и обезбедуваат одлично осветлување искуство на клиентите.Имаме подобри LED чипови до 268 парчиња и да се обезбеди три изборни режими.Згора на тоа, кој е најстариот LED чипови на market Pure silicon content е над 95%, со што се зголемува фотоелектрически конверзија стапка од 16.5% за 20.5%, а се намалува време на полнење од 8-10 часа за да се 4-6 часа (под директна сончева светлина).Особено во ладно време или дождливите денови, LECLSTAR отворено соларен погон led ѕид светла може да собере повеќе електрична енергија под исти сончева светлина.LECLSTAR соларни отворено светлина има капацитетот на батеријата на 4400 m Ah, која е најголемата соларна сензор за светло на пазарот со капацитетот на батеријата,може да работат цела ноќ, кога целосно наполнета (прв и трет движење уреди со покажувач на чекање).

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа