.

.

HolyRoses Маслиново Дрво 14 Станици Ѕид Крстот 5.5 14 см - рачно изработени во Витлеем

HolyRoses Маслиново Дрво 14 Станици Ѕид Крстот 5.5 14 см - рачно изработени во Витлеем

DEN 240.00
Достапност
Залиха

Дрво.А 5.5" маслиново дрво станици крст - исто така позната и како источна крст или православен крст.Рачно изработени во Витлеем на Христијанските занаетчии.Доаѓа со Holy Roses подарок картичка и молитва картичка.Оваа 5.5" 14 сантиметар "14 Станици Крст" е рачно изработени во Витлеем на Христијанските занаетчии, надвор од најдобрите маслиново дрво достапни (види подолу за објаснување во врска со маслиново дрво).Оваа прекрасна крстот е направен за бесење.Тоа е совршен подарок за многу прилики, како на пример, за Крштевка, Прв Причест, Потврда, Куќа Благослов, Брак, Подароци за Свештенството членови и наставниците, Велигден, Божиќ и е наменета за да се стане богатство преданија.На "14 Станици Крст" е именуван по 14 станици на Via Dolorosa (Патот на Крстот или на Начин на Страдање).Таа е направена од четиринаесет одделни парчиња од маслиново дрво за да ја симболизираат 14 станици дека Исус помина низ, од судот да Распетие (видете подолу за објаснување на 14 станици).Ве молиме имајте на ум дека секоја крстот е уникатен, бидејќи не се дел од маслиново дрво е иста.Некои од нив имаат повеќе линии, а некои помалку - сето тоа зависи од количината на врнежи, кога на власт беше расте.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа