.

.

Smart Дете Појас | Најбезбедните Џеб Големина Бустер Седиште Алтернативни | авѕ Темперамент за Автомобил | сигурносен Појас Систем за Деца на возраст Од 5 години и Наго

Smart Дете Појас | Најбезбедните Џеб Големина Бустер Седиште Алтернативни | авѕ Темперамент за Автомобил | сигурносен

DEN 1754.40
Достапност
Залиха

✅ ПАМЕТНИ : Smart Дете Појас е светски најмалите, најумен за безбедност на децата системот за сопирање дека е совршена алтернатива за да се обемни и тежок автомобил бустер места. ✅БЕЗБЕДНО : дизајнирани и произведени во Европа, Паметно Дете Појас беше несреќа проверени, одобрени и е патот правна во ЕУ, САД и Канада, надминувањето на NHTSA упатства, држејќи НИ FMVSS 213, Канадскиот CMVSS 213, и ECE 44 сертификати. ✅ ПРИЛАГОДЛИВА : Само Бустер Седиште на Вашето Дете Некогаш Ќе Треба – Благодарение на својата лесно прилагодување, расте со вашето дете.За деца од 5 до 12 години мерење 40 до 110 килограми (18-50 кг), како и јуниори и кратки возрасните. ✅ КОМПАКТЕН повторно не се сами.Ние, како родители, се бореше со оние прашања самите себе си.Тоа е причината зошто повеќе од 20 години ние тргна на долга и бурна патување дизајнирање на подобар начин за транспорт на деца во автомобилот.Преку повеќе повторувања, безброј километри потрошени на патот, и ригорозни несреќа тестови сум пристигна во што веруваме да се најголемите иновации во дете автомобил безбедност во последниве години.Најмалите, повеќето преносни и удобно решение за превоз на вашиот повеќето сакана малечки.Smart Дете Појас е иновативен дете автомобил системот за безбедност кој го заменува потребата за тежок и непријатно автомобил бустер места.Неговата патентирана технологија користи вашите автомобили постојните напредни сигурносен појас функции, прилагодување на појас да седат во повеќето оптимална позиција.Тоа лесно се инсталира во секунди и лесно се вклопува во вашата чанта или вашиот детето ранец.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа