.

.

uxcell 5pcs 10x22cm Двојно Двострано PCB Одбор Универзална Печатени Кола Прото Одбор за DIY Лемење на Електронските Проекти Пракса Тест Коло

uxcell 5pcs 10x22cm Двојно Двострано PCB Одбор Универзална Печатени Кола Прото Одбор за DIY Лемење на Електронските

DEN 2160.00
Достапност
Залиха

【Материјал】Стаклени Влакна (FR-4), со Пред-конзервирани Дупка. 【Апликации】Solderable PCB ви овозможува да ги префрлите вашите коло и жици од plug-in breadboard без recutting жици или менување на вашиот распоред.Погоден за точка до точка DIY лемење на Електронските Проекти, Пракса Лемење, Дизајн, и Тест Коло, Компјутер, Табла, Што Protopying Одбор, Настава или Учење Коло. 【Параметри】Дебелина : прибл. 1.6 mm; Дупка Теренот : прибл. 2.54 mm; Дупка со Дијаметар : прибл. 1 mm; Димензија : 100 x 220mm / 3.94 x 8.66 инчен(L*W) ; Дупка ( ред x колона ) : 38 x 80. 【Карактеристики】Двојно двострано.На позлатен дупки се пре-конзервирани/пред-coppered и многу солидна што ги прави многу лесен за лемење компоненти на. 【Пакет Содржина】5pcs x Универзални PCB Одбор.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа