.

.

Corning Полистирен Nonsterile 384 И Ниска Страната Бела Рамен Дното Полистирен Висока Врзуваат Microplate, без Капак (Случај на 50)

Corning Полистирен Nonsterile 384 И Ниска Страната Бела Рамен Дното Полистирен Висока Врзуваат Microplate, без

DEN 7895.76
Достапност
Залиха

Дизајниран да се намали и-да-добро crosstalk за време на луминисцентните assays.Се препорачува работен волумен до 20 до 80µL.Висок обврзувачки површината врзува медиум (>10k D) и големи biomolecules кои поседуваат ionic групи и/или hydrophobic региони.Обврзувачки капацитет е околу 400 до 500ng Ig G/cm2.Идеален за immunoassays. "Овие плочи се наменети за различни висока продуктивност скрининг на апликациите.На 384-па црно и бело плочи се идеални за флуоресцентни и луминисцентните assays.Јасно дното на плочи дозвола директен микроскопски гледање и CCD камера базирани детектори.Плочи имаат исто стапало како 96-добро плочи со четири пати повеќе бунари за да се намали вкупната работна јачина и до 90%, од 200 L надолу за да 20 L.Со стандард, автоматизација-friendly стапало, овие висока густина полистирен плочи може да се интегрира во постоечките роботиката.Тие се исто така компатибилни со сите водечки 384-добро читатели и детектори.Тие се достапни во четири вида : висок-обврзувачки површината за цврста фаза immobilization assays -на ткивни култури (ТЦ) се третира површината за ќелија-базирани assays -не-обврзувачки површината за намалена протеини и нуклеински киселини обврзувачки -и не се лекува површината за решение се базира на хомогена assays.Вкупниот волумен на добро е 112 L и се препорачува работен волумен е 2080 L.Универзалната црна microplate капак е погодна за флуоресцентни и други чувствителни на светлина assays.Овој капак, заедно со Стиропор Капаци, А1 Агол Рецка, има агол изрез на А1 агол што одговара на агол рецки најде на Corning microplates.Универзалната кружно-olefin microplate стандардна висина капак е 100% DMSO-отпорни.Тоа е затемнети килибар за чувствителни на светлина assays. ".

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа