.

.

COOPS MICROCREAMERY Оригинални Fudge Сос, 10.6 ОЗ

COOPS MICROCREAMERY Оригинални Fudge Сос, 10.6 ОЗ

DEN 428.88
Достапност
Залиха

Не хидрогенизирани масти или висок фруктоза пченка сируп дозволени во која било храна.Не белена или bromated брашно.Без синтетички нитрати или nitrites.Кокошарник е Топло Fudge е рачно изработени вкусна третираат направени од страна на Соработка е Micro Creamery во Масачусетс.За 25 години Марк Купер е посветен на неговиот живот да сладолед совршенство.Додека служат до лажичка по лажичка на премиум сладолед, тој сфатил дека е потребно премија fudge сос за да одговара.И со ова, Соработка е Топло Fudge е роден!Без конзерванси, пченка сируп, или вештачки состојки.Оваа претрупан сос е само направени од шеќер, свеж крем, солени путер, чисто чоколадо, природни какао во прав, и unsulphured меласа.Обидете се тоа како врвот на вашиот омилен сладолед, пусти, или торта.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа