.

.

iCeeFit Отпор Бендови за Нозе и Задник - Вежба Бендови за Glute Вежбање, Клеча Тренингот Бендови, Фитнес Бендови, Отпор Циклуси Бенд и Не се Лизга Ткаенина Отпор Бендови

iCeeFit Отпор Бендови за Нозе и Задник - Вежба Бендови за Glute Вежбање, Клеча Тренингот Бендови, Фитнес Бендови,

DEN 334.80
Достапност
Залиха

60%Памук И 40%Латекс Свила.ОТПОР НИВОА : i Cee Fit отпор бендови се боја на координирани со 3 различни нивоа на отпор.Црна се најсветлите ниво на отпор која се движи помеѓу 18-32lbs.Темно Сива боја е на средно ниво на отпор која се движи помеѓу 30-50lbs.Теал се нашите најтешкиот ниво на отпор која се движи помеѓу 45-70lbs.Сите на кои може да се користи за повеќе вежби за различни делови од телото.Секој ќе работи на вашите мускули во малку поинаков начин.ПРЕНОСЛИВОСТ : сметководствената торба, го прави лесно да ги донесе насекаде.Имаат голем тренингот насекаде.Тренингот дома, во салата, или во движење додека патувате или надвор во паркот.Мала тежина = не да се расправаме!.КВАЛИТЕТ : сила и издржливост дека i Cee Fit отпор бендови се одржи, бидејќи тие се направени од памук и латекс кои се цврсто заклучете stitched да се обезбеди спречување на разградување/не-пропаѓање.Квалитетот на нашиот отпор бендови, исто така, имаат висока еластичност содржина, за разлика од традиционалните гума и латекс вежба бендови, тоа не може да биде лесно да се деформирани и гарантира удобност и да се избегнува влечење на кожата за ваша безбедност.Користење на ЛОГОТО : Нашето лого претставува ЕНЕРГИЈА!!За да имаат успешен тренингот ви треба енергија и нашиот фитнес отпор бендови ве потсети на тоа.Кога мислиш дека не ќе имате доволно енергија за да го започнете вашиот тренингот или да продолжите со вашиот тренингот, без разлика дали сте постигнување текот на за да можете i Cee Fit отпор бенд или земате издише средината на тренинг, погледнете го нашето лого за потсетување да се даде дополнителна им помогнам!.i Cee Fit отпор бендови се универзални затоа може да се инкорпорираат во било кој дел од вашиот тренингот.Нашиот отпор бендови работат и да помогнат да се изгради вашиот glutes, како и мускулите на нозете на долниот дел од телото ден.Може да се изгради рака и основни сила на горниот дел од телото ден.i Cee Fit отпор бендови се со мала тежина и лесно пренослив.Без разлика дали се работи од дома, салата,, парк или каде срцето желба i Cee Fit отпор бендови се во ваша погодност.Нашиот производ е одличен за почетниците кои само што почнав нивните фитнес патување во прилог на напредно ниво фитнес гуру и на професионални спортисти.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа