.

.

Adust Пондерирана Вежба Обрачот за Возрасни Губење на Тежината - Пондериран Фитнес Hoops 2 во 1 Фитнес Губење на Тежината Масажа Не-Падот Вежба Карики со 24 Монтажни Јазли

Adust Пондерирана Вежба Обрачот за Возрасни Губење на Тежината - Пондериран Фитнес Hoops 2 во 1 Фитнес Губење на

DEN 2222.40
Достапност
Залиха

Надградба Дизајн : Smart Обрачот е Направен од хард ABS пластика за да се спречи опрема стареење.Различно од нормалните фитнес прстен, корисникот може да се промени бројот на носечките блокови во губење на топката според нивните сопствени носивоста, и на тој начин се промени нивната примена.Исто така, Тоа е во комбинација со 24 јазли прилагодливи за да се вклопи во вашиот половината и ја задржи таа не паѓа кога го користите, па почетник може да користите премногу. 2 во 1 Фитнес Кога се вежба, се обрне внимание на замав опсег на тежина топката за да се избегне удирање на другите, или мебел.КАКО ДА СЕ ВЕЖБА:. 1.Прво, треба да го прилагодите бројот на поврзување на тока според вашиот половината големина. 2.Второ, вградување на макарата во песната, се Стави на двата краја заедно и затворање на прекинувачот. 3.Лулаат на гравитација топката заедно со половината сила да започнете со вежбање, лулаат на гравитација топката насока на стрелките на часовникот. 1. Ве молиме имајте на ум дека најдобро е да не ги користите, пред и во рок од еден час по оброк. 2. Вежба фреквенција : еднаш на ден, од 2 до 3 групи секое време, 20 до 30 минути за секоја група, 20 до 30 минути одмор помеѓу групите.Во согласност вежба ќе се консумираат побрзо. 3. Жените се избегне вежба во текот на бременоста и менструација.Хипертензија и срцева болест луѓе не треба да го користат.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа