.

.

AYA 3Ft (3 Стапки) FireWire Кабел IEEE-1394b 9pin-6pin 800/400Mbps Компатибилен со Windows, Mac, Sony iLink

AYA 3Ft (3 Стапки) FireWire Кабел IEEE-1394b 9pin-6pin 800/400Mbps Компатибилен со Windows, Mac, Sony iLink

DEN 191.76
Достапност
Залиха

Приклучокот Конфигурација : 9 Pin Plug 6 Pin Приклучокот, а Брзината на Трансфер на Податоци : До 800 Mbps.Совршен за брзо plug and play за пренос на податоци.Молња брзо дигитални аудио и видео пренос.Лиен вирус олеснување говорница за издржливост.Windows и Mac компатибилни.AYAGROUP Регистрираната трговска Марка.IEEE 1394 интерфејс е serial bus интерфејс стандард за висока брзина комуникација во реално време на префрлувањето на податоците.Интерфејсот е исто така познат како Firewire од страна на Apple, и јас.ЛИНК од Sony.IEEE 1394 е заменет паралелно SCSI во многу апликации поради пониските имплементација трошоци и поедноставена, повеќе се прилагодува каблирање систем.Многу современи дигитални camcorders и компјутери се вклучени врска со ова се за почетен или професионална аудио/видео користи.IEEE 1394 прави целосна употреба на сите SCSI способности и има висок одржливи стапки на пренос на податоци, карактеристика особено важно за аудио и видео уредници.IEEE 1394b (двојазично), исто така познат како Fire Wire 800, е дизајниран за следната генерација на високи перформанси уреди за складирање и мултимедијални апликации поради тоа што нуди поврзување брзини до 800 Mbps; два пати брзина на порано Firewire производи.Има 9-пински конектор дизајн и истовремена врска до 60+ уреди, во реално-време дигитални аудио и видео пренос, peer-to-peer уредот конекции, plug-and-play инсталација, и hot-swap способност.Тоа е назад-компатибилни со постоечката технологија, идеален за тековната производи, како и за поновите IEEE1394b уреди.IEEE 1394b кабли се совршени за поврзување на вашите нови уреди да наследство 1394a пристаништа, Кој има девет-пински конектор дизајн, новиот Fire Wire IEEE 1394b пристаништа ќе продолжиме да ги поддржуваме сите предности кои се направени Fire Wire предоминантен high-speed интерфејс—вклучувајќи ги и истовремена врска до 63 уреди во реално време дигитални аудио и видео пренос, peer-to-peer уредот конекции, Plug-and-Play уред за инсталација, и топла swap способност.Новиот Fire Wire IEEE 1394b спецификација е назад-компатибилни со постоечката Fire Wire технологијата, што го прави идеално решение за оние кои користат тековната Fire Wire производи, како и за оние со користење на уреди дизајнирани според новиот IEEE 1394b спецификација.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа