.

.

Benotek Голема Копчето Телефон за Постарите, Жичен Стари Луѓе Фиксни Телефони, за Дома со Меморија Слика СОС, Corded Основните Биро Ѕид Телефон

Benotek Голема Копчето Телефон за Постарите, Жичен Стари Луѓе Фиксни Телефони, за Дома со Меморија Слика СОС, Corded

DEN 1199.76
Достапност
Залиха

Голема Копчето Телефон : Ова Benotek фиксни телефонски има големи копче копчиња, кои се лесно да се лоцира; ова е совршен за оштетен вид лица, особено за постарите сам дома.Слика Меморија : Постојат 9 слики наменети за цифри од 0 до 9. Тие можат да бидат заменети со вашите пријатели' или семејство'.Пред да ги чувате своите броеви во овие цифри со слика на тоа, тоа е лесно за луѓето да се најде на нивните пријателите или семејството броеви и да се направи брзо бирање повик лесно.СОС Биро/Ѕид Phone : На СОС копче е за Еден допир speed dial.Дизајниран со црвено копче, СОС копче може веднаш да се наоѓа и да направите итен повик.Сите потребни функции се вклучени : Flash, Исклучете, Пауза, повторно Бирање, handset (слушалка) контрола на јачина на звук и измамник контрола на јачина на звук.Тоа е телефонска линија напојува и работи без батерии.Гласот е јасно и доволно гласно, кога зборуваме преку телефон.Супериорен квалитет : Овој телефон е направен од цврста пластика, голема големина и тешки доволно, може да се користи за година.Бесплатен замена, секогаш би можеле да бидат обезбедени.Опис : 1. Висок квалитет на цврсти СТОМАЧНИ материјал, трајни со години. 2. Овој голем копчето телефонот се напојува од страна на телефонска линија.Ние не треба да инсталирате батериите; тоа е заштеда на енергија и заштита на животната средина. 3. Лесен за инсталација : само вметнете серпентина мозок и линија мозок; plug and play.Функции : 1. Автоматска проверка на FSK/DTMF двоен систем. 2. Лесен за инсталација : Може да биде ставен на десктоп. 3. 10 два-допир спомени на цифрениот 0-9 4.1 Еден допир меморија за СОС Итен Повик Бирање 5. Флеш, Бирање/Mute/ Пауза функција 6. Измамник Високо/Ниско/Исклучување прилагодливи 7. Телефон за Јачина на висок/среден/низок прилагодливи Пакување Листа : 1 * Голема копче Memory Телефон за стари лица 1 * Телефонски Кабел 1 * Рачка 1 * Справи со Кабел 1 * прирачник за корисникот.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа