.

.

Chopard Топла Токи Сакаат Eau De Parfum Спреј, Ориентални, 2.5 Fl Мл

Chopard Топла Токи Сакаат Eau De Parfum Спреј, Ориентални, 2.5 Fl Мл

DEN 1617.60
Достапност
Залиха

ТРАЕН НАСЛЕДСТВО - Лансиран од страна на дизајн на куќа од Chopard во 1997 година. ТОП БЕЛЕШКИ - Зголемена со овошен навестувања на круша, blackcurrant, Кинески gooseberry, и цитрусни ноти на Јапонски yuzu.СРЦЕТО БЕЛЕШКИ - А флорални букет од свежо пачули, magnolia, јасмин, и живеат osmathus цвет.БАЗА БЕЛЕШКИ - Карактеристики убав белешки на длабока килибар, храмот темјан, боб тонка, богата ванила грав, карамел, и вкусни тврд карамел.Chopard места природата, етика, и луксузни природни, во срцето на нејзиниот мирис универзумот.Креирано од светска класа perfumers и направена од најквалитетни состојки и повеќето од богатство природни, одговорно извори од целиот свет.Пакување за овој производ може да се разликува од оној прикажан на сликата погоре.Овој објект не е за продажба, во Каталина Островот.Овој објект не е за продажба, во Каталина Островот.Слатка комбинација на крем и лаком белешки, Сакате со Chopard прави да се чувствувате вечно млад.Овој мирис unravels себе во слоеви на мирис, се претвора во нешто ново, откако ќе се носат за време.Воведена во 1997 година, Сакаат комбинира слатка, powdery и balsamic тонови со примамливо навестувања на ванила и карамела.Совршен за дневно се носат, Сакаат однесе во ноќта на истата женски забелешка на софистицираност.Тоа е одличен придружник за жените кои не им дозволуваат на своите шарм да се носи надолу по напорен ден.Featues врвот белешки од круша, blackcurrant, Кинески gooseberry, и Јапонски yuzu; срцето ноти на свеж пачули, magnolia, јасмин, и живеат osmanthus цвет; и база белешки на живеење храмот темјан, килибар, ванила грав, тврд карамел, карамел, и боб тонка.Chopard места природата, етика, и луксузни природни, во срцето на нејзиниот мирис универзумот.Креирано од светска класа perfumers и направена од најквалитетни состојки и повеќето од богатство природни, одговорно извори од целиот свет.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа