.

.

KREG SML-С1-100 Џеб Завртки, 1 #8 Крупни-Нишка, Миење-Раководител (100 Count), Цинк

KREG SML-С1-100 Џеб Завртки, 1 8 Крупни-Нишка, Миење-Раководител (100 Count), Цинк

DEN 215.28
Достапност
Залиха

Плоштад-вози главата и само-прислушување совет за лесно возење без малку лизгање, дрво сечкање.Станот на дното на главата и мазна месо тело да подготви џеб-дупка заеднички заедно цврсто.Случај прекалени челик нема да се наведнуваат, кадар, или да се прекине.Крупни теми за softwoods, како што бор; и за иверица, МЕДИЈАПАН, particleboard.Макси-Loc за миење главата за стандард Kreg џеб дупки.Опис на производот Kreg Цинк Завртки се добар избор за широк спектар на затворен проекти со ограничена изложеност на елементите.Цинк завртки се обезбеди соодветна заштита од ' рѓа, и служи како прифатлива алтернатива за нашите повеќе заштитни Сино-Kote и нерѓосувачки завртка сорти.Достапни во различни големини, нишка опции, раководител стилови и количините.Од Производителот Оваа 1." крупни тема, #2 плоштадот диск за миење главата на завртката работи и во 1/2" дебела, помек материјал.Миење главата на ова завртката е нашата најпопуларните главата стил како широк имајќи површината на главата нема да overdrive на дното од џеб.Ова е особено важно во помек материјал, како што се plywoods и композити.На завртка, исто така, има еден вид 17 дупчалка со спирална бургија совет дека само-чешми својата " сопствени дупка, елиминирање на потребата да се predrill дури и во најтешките материјали.Kreg завртки, исто така, имаат поголем дијаметар челик shanks од многу други завртки на пазарот денес одлуки за импресивно силна завртка која што е речиси невозможно да се скрши.Нашите завртки имаат бронзена боја заврши и сува-лубрикант слој, кој го олеснува возењето на моторот и овозможува поголема рѓа отпор.За максимална рѓа отпор, изглед на нашето Сонце-Печат обложени времето е отпорен на завртки.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа