.

.

ДОМА РАСТЕ Бонсаи Дрво за Полнење. Бонсаи Дрво Дополнителен Комплет со 4 Семиња Видови, вклучувајќи. Виолетова Бонсаи Дрво! Внатрешна Расте Растенијата Подароци за

ДОМА РАСТЕ Бонсаи Дрво за Полнење. Бонсаи Дрво Дополнителен Комплет со 4 Семиња Видови, вклучувајќи. Виолетова

DEN 910.80
Достапност
Залиха

ЛЕСНО ДА РАСТЕ УБАВА BONSAIS : При изборот на бонсаи комплет, тоа го прави смисла да одберете само повеќето убави дрвја нема да ти кажам?Па тоа е причината зошто ние го одбраните само повеќето боја-богата дрвја за нашите Бонсаи Семе Расте Комплет.Уживаат и да ги негува овие Огнени црвена, вкусни purples и мирисна зеленчук во вашиот дом.НЕ ЗЕЛЕНА ПАЛЕЦОТ е ПОТРЕБНО : Вашиот бонсаи дополнителен комплет доаѓа со (4) семенски сорти : Delonix Regia (Пламен Дрво), Picea Abies (Spruce), Pinus Aristata (Bristlecone Бор) и Jacaranda Дрво (Папрат, Дрво).Секое семе е свежо и подготвени да ' ртат.И како што знаете понекогаш садници има лош ден, па што вклучуваат статисти!.СИТЕ ВО ЕДЕН КОМПЛЕТ СО ДОДАТОЦИ се ВКЛУЧЕНИ : Вашиот бонсаи дрвјата, растенијата расте комплет вклучува : (4) Трајни Садови (4) Капе Коцки, (4) Дрво Фабрика Маркери, (3) Почва Peats, (1) Пакет на Бонсаи Ѓубриво и (1) Упатствата.Ние, исто така, подарок нашите Дигитални Водич за вас, па вие не мора да се бара сите преку интернет за Про Совети и Нега.САД РАСТЕ СЕМЕТО : Дома Расте затворен градина комплет е Направен во САД, со Не-ГМО Семиња и Тресет, и Заврши со Трајни Садови.Тоа е убава за kinki но, исто така, служи како совршен растенијата љубовник подароци за оние кои се загрижени за планетата, и за учење на децата за природата суровини убавина!.A THOUGHTFUL ПОДАРОК - Сакам Дома Расте мини Бонсаи Дрво Фабрика во Собата, својата неверојатна убавина, шарени растенијата оркестарот и леснотија на користење или ќе ја замените целата фабрика за полнење, или рефундирање на секој цент.Расте на вашата бонсаи дрво семејството, домот или надвор (следете го нашиот водич) и ќе ви се допаднат резултати.Пробајте го сега и види!.Бонсаи Семе За Полнење.Стартер Расте Комплет.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа