.

.

Коста Фарми Лесно се Грижи Ѓаволот Ivy Златна Pothos Живеат Затворен Растенијата 10-Инчи Висок, Производител е Тенџере

Коста Фарми Лесно се Грижи Ѓаволот Ivy Златна Pothos Живеат Затворен Растенијата 10-Инчи Висок, Производител е

DEN 1701.60
Достапност
Залиха

Златна Pothos е еден од најлесните houseplants да расте.Ниска одржување vining растенијата, исто така, суша, толерантни, одлична внатрешна растенијата.Одличен за нова фабрика родители.Висина на превозот е околу 10-инчи висок, мери од дното на тенџерето на врвот на растението.Бродови во 6-инчен дијаметар производител тенџере.Расте Ѓаволот Ivy во медиум, индиректна светлина за најдобар раст и уживајте!.Вода Ѓаволот Ivy со околу 1 чаша вода околу еднаш неделно.Да се приспособат како што е потребно за вашата околина.Воздух-прочистувачките.Растенија помош филтер штетни загадувачи, како што се формалдехид, од затворен воздух.Големина : 6-Инчен | Стил : Производител Тенџере Houseplants имаат магичен квалитетот на правење на било кој простор се повеќе покани, и тоа ги прави идеален décor предмети за домови и канцеларии.Коста Фарми е секогаш работи на сними нова фабрика збирки што се направи полесно за вас да се избере на растенија кои се во право за вас.Се погледне за нашите Costa Фарми бренд на сите наши производи.Додадете мали растенија како декоративни акценти или големи растенија како sculptural средства.Мали растенија add се појавува на живот за секоја соба во куќата.Поголеми растенија се создаде храбра изјава во вашиот дом.Со стотици растенија за да изберете од, има сигурни дека да се биде растенијата совршен за вашиот животен стил.Нашите стручни лозарите стори сé за да одберете растенија, кои се слични на оние кои се на сликата.Ние рака ги собереш и внимателно пакет секое растение.Имајте на ум дека фабриката ќе примите може да биде варијација врз основа на достапноста и време од годината.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа