.

.

ZOSI 5MP 2К Home Security Камера Систем за Отворен и Затворен, H. 265+ 8 Канал видео надзор DVR со Хард Диск 2TB и 4 x 2К(5MP) Водоотпорна Надзор Куршум Камери со 120ft Ноќ Визија, 110° Поглед ?

ZOSI 5MP 2К Home Security Камера Систем за Отворен и Затворен, H. 265+ 8 Канал видео надзор DVR со Хард Диск 2TB

DEN 8399.76
Достапност
Залиха

(1). [ Напредни H. 265+ Висока Ефикасност Видео Компресија ] __ ZOSI самостојно развиена H. 265+ видео кодирање технологија екстракт карактеристики кои се фокусираат на карактеристиките на надзор сцени за поголем простор за складирање и подобар квалитет на сликата.H.265+ може дополнително да го подобри односот компресија врз основа на Х. 265 стандард и спаси околу 80% складирање во споредба со Х. 264, и на тој начин ефикасно зачувување на чување ресурси и обезбедува одлична и непречено гледање искуство. (2). [ 2К(5 MP) System Overview ] __ Ексклузивни 8 Канал H. 265+ 5 MP DVR Рекордер поврзан со 8 водоотпорна 2К 5 MP камери ( Речиси 2.4 X на 1080p full HD) со 120ft Ноќ Визија и 110°поглед агол. 60 FT BNC+DC видео надзор каблирање обезбедува и видео и моќта на вашиот камери,повеќе стабилен и сигурен од безжичниот систем за безбедност.(2 TB Безбедност Одделение Хард Диск беше пре-инсталиран внатре во DVR). (3). [ Локални или Далечински Пристап, Репродукција во секое време Рекорд за време на закажани пати; Само рекорд кога откривање на движење; Рециклирање рекорд.Можете да го прилагодите секоја камера со различни режими на снимање, и преземање на снимање на датотеки за USB копија. 1 х Х. 265+ 8 CH 2К DVR. 8 x 5. 0 MP Куршум Камери. 8 x 60 FT видео надзор Кабел за Камери. 3 x 12 V/2 A Напојување. 2 x 1 до 4 Моќ Splitter Кабел. 1 x USB Глушец. 8 x Монтажа Завртка Торба. 8 x Предупредување Налепница. (1) за Да се овозможи на најдобар квалитет на сликата, ќе треба да се оди на Главната Мени - Поставете-Basic за да го промените "Видео Излез" да "3840 * 2160" рачно.(2) ве Молиме бидете сигурни дека вашиот ТВ е 4 K или подобро отколку 4 K пред да го направите ова, во спротивно, тоа ќе не покажуваат никакви видео клип откако ќе го промените DVR поставување на највисока резолуција.(3) основната поставка на услугата за DVR е 1024 x 768. 1 х Х. 265+ 8 CH 2К DVR8 x 5. 0 MP Куршум Cameras8 x 60 FT видео надзор Кабел за Cameras3 x 12 V/2 A Моќ Supply2 x 1 до 4 Моќ Splitter Cable1 x USB Mouse8 x Монтажа Завртка Bag8 x Предупредување Sticker1 x 2 TB Безбедност Одделение Хард Диск(Пре-инсталиран внатре во DVR).

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа