.

.

Чудак Вратило Ракав Адаптер, 5/8 да 3/4 инчен Вратило Адаптер Макара Понесе Редуктор Ракав Черупка Sheave & Копче

Чудак Вратило Ракав Адаптер, 5/8 да 3/4 инчен Вратило Адаптер Макара Понесе Редуктор Ракав Черупка Sheave & Копче

DEN 366.96
Достапност
Залиха

Оваа челик вратило ракав се прилагодува на вратило од 5/8 инчи да 3/4 инчен дијаметар, тоа доаѓа со 3/16 инчен keystock.Менува мотори со различен дијаметар вратило и менува pulleys за различни брзина или појас.Ја намалува потребата од купување на нов мотор или макара за одржување на постоечки компоненти и за брзина/моќ барања.Се прилагодува и поголеми тркала забива да помали оски, работи со Гас на Моторот Чудак линкови за да Можат да го зголемиме чудак дијаметар да се вклопи pulleys, опрема кутии и др.Еден адаптер и keystock опфатени; Направени од ладно валани челик, прецизност ЦПУ машински и падна, голема трајност.Добар квалитет, брза испорака и услуга по продажбата да ги исполни вашите барања колку што е можно.Ако наидат на проблеми, слободно контактирајте со нас, ние ќе се потрудиме да обезбеди најдобра услуга и ќе ви одговориме во рок од 24 часа.Sleeve Внатре Дијаметар : 5/8 инчи.Sleeve надворешен Дијаметар 3/4 инчи.Sleeve Должина : околу 3 инчи.Sleeve Keyway Слот : 3/16 инч.Пакет Тежина : околу 60g.Ние сме професионален тим за производство на висок квалитет на Автомобилска Галантерија.Сите предмети се целосно квалитет тестирани пред превозот да се обезбеди производ совршен.Оригиналната стандард, директна замена за вашите стари или скршени еден.Лесен за инсталација и издржливи.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Име : 5/8 инчи да 3/4 инчи Чудак Вратило Ракав Adapter Material : Steel Color : Silver Sleeve Внатре Дијаметар : 5/8 inch Sleeve надворешен Дијаметар 3/4 inch Sleeve Должина : околу 3 inch Sleeve Keyway Слот : 3/16 inch Package Тежина : околу.60g Package Листа : 1 * 5/8 инчи да 3/4 инчи Чудак Вратило Ракав Adapter1 * Keystock.

Параметрите на стоката

Condition:
100% Brand New
Item Name:
5/8 inch to 3/4 inch Crank Shaft Sleeve Adapter
Material:
Steel
Color:
Silver
Sleeve Inside Diameter:
5/8 inch
Sleeve Outside Diameter 3/4 inch :
Sleeve Length:
about 3 inch
Sleeve Keyway Slot:
3/16 inch
Package Weight:
approx.60g
Package List:
1 * 5/8 inch to 3/4 inch Crank Shaft Sleeve Adapter :
1 * Keystock :

Подобро ви се допаѓа