.

.

TESPERT Аквариум Тест Ленти за Полнење 6in1 за Риба Резервоарот, Слатководни, Езерцето Тестирање 125 Ленти Пак, Аквариум Хемија Тест за Полнење за Вкупна Тврдост, Нитрити,

TESPERT Аквариум Тест Ленти за Полнење 6in1 за Риба Резервоарот, Слатководни, Езерцето Тестирање 125 Ленти Пак,

DEN 359.52
Достапност
Залиха

❣️ТЕСТ КОМБО Секој 6-во-1 Аквариум Тест Ленти може точно да се процени 6 хемикалии на аквариум на квалитетот на водата, вклучувајќи Нитрат(NO3),Нитрат(NO2),Општи Тврдост(GH), Слободен Хлор(cl2), Карбонат(KH). ❣️ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА Без професионална позадина е потребно.Резултатите од аквариум на квалитетот на водата може да се постигне со потопување една лента во аквариум со вода и споредување со резултат табелата.Добри се избере за риба резерви. ❣️ПОВЕЌЕ ЦЕЛИ 6-во-1 Аквариум Тест за Полнење е широко се користи за различни видови на аквариуми, како што сите намена риба тенкови, езерце, ракчиња аквариум.За безбедноста на вашите риби, тоа е високо препорачливо да се тестира квалитетот на водата еднаш или двапати неделно. ❣️Долгорочно СКЛАДИРАЊЕ Секој тест комплет содржи 125 ленти.Квалитетот на 6-во-1 Аквариум Тест Ленти може да биде трае 24 месеци, доколку тие се зачувани во кул состојба и далеку од светлина. ❣️ТЕСТ ЕКСПЕРТИ Ние имаме свои професионални истражувачки центар, високо ефикасни manufactory, и на интернет, услуги на клиентите.Изберете TESPERT, ја добиете вашата приватна тестирање експерт. ????За TESPERT ????TESPERT Секогаш да Биде Вашиот Приватен Тест Експерт.Имаме стручни Истражувања и Центарот за Развој на ефикасен фабрика и on-line услуги на клиентите, да ви помогне да се следи околните вода на животната средина и заштита на вашиот аквариум со најголем број на ефикасен и брз начин. ????Зошто Ви Е Потребна ????Ви се случува преку грижите за вашите риби, ракчиња и аквариум за здравствениот статус?Секој хемија елементи во аквариум може да се промени во целиот систем на вода, дури и би можело да предизвика смртта на риба, ракчиња и други карактеристики.Познавањето на состојбата на водата е клучот за одржување на вашиот аквариум здравје.TESPERT тест ленти е најмногу лесен и ефикасен начин за да ги проверите вашите вода.Точни резултатите од тестот можат да се добијат без никакво искуство.Спаси скапи тестови, на неколку долари ќе ви помогне да ги проверите на вода на сите времиња.Значи, место ред сега!Нека TESPERT тест ленти ви помогне со вода тест! ????Како Тоа функционира ????TESPERT Аквариум 6 во 1 Тест Ленти е најлесниот начин да се провери Општата Тврдост (GH), Нитрат, Нитрити, p H, Карбонат Тврдост (KH), и Хлорот од водата.Целиот сет содржи 125 ленти вкупно.Постојат шест боја блокови на едни со тест ленти, секој блок проверки на различни состојба на водата.Комплет покажува услови на вода со промена на боја. ❣️ Инструкции ❣️ Simple1.Натопи тест ленти во вода за 2 секунди и отстранете ја.Fast2.Држете го лента хоризонтално за 60 секунди.НЕ тресете вишокот на вода надвор за избегнување на боја мешање .Accurate3.Споредете против боја шема и го прочита веднаш во рок од 30 секунди за да се добие точната резултати.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа