.

.

Ремингтон Индустрии 18UL1007SLDKIT10COLOR100 18 AWG Мерач Солидна поврземе Жица за Полнење, 100 метри Должина Секој, 10 Бои, 0.0403 Дијаметар, UL1007, 300 Volts

Ремингтон Индустрии 18UL1007SLDKIT10COLOR100 18 AWG Мерач Солидна поврземе Жица за Полнење, 100 метри Должина Секој,

DEN 2843.76
Достапност
Залиха

Напон оценка : 300 volts.Тип : Ul1007 цврста жица.Изолација : pvc (0.016 инч.Боја : Црна, Сина, Кафена, Сива, Зелена, Портокалова, Црвена, Виолетова, Бела & Жолта.Поврземе жица се користи во различни општа намена електрични апликации.Заробени бакарна жица обезбедува добра електрични конективност додека сте PVC изолација ја штити жица против триење, хемикалии, масла и растворувачи.Жица согласува да УЛ и МИЛИ-СПЕЦИФИКАЦИИ спецификации, и обезбедува одлични униформност за лесна за обработка, одземање и престанок.Комплет вклучува црна, Сина, зелена, црвена, бела, & жолта.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа