.

.

Чикаго Метален Професионална Не-Стап Готвење/Печење Лист, 14.75-Инчен-по-9.75-Инчен

Чикаго Метален Професионална Не-Стап Готвење/Печење Лист, 14.75-Инчен-по-9.75-Инчен

DEN 476.88
Достапност
Залиха

ИДЕАЛНИ ЗА ПЕЧЕЊЕ на ПОВЕЌЕ ЈАДЕЊА : Чикаго, Или Не-Стап Печење Лист Пан е идеален за сите видови на печење и готвење.Имате флексибилноста да се пече желе ролни, барови, колачиња, еден лист пан оброци, печено зеленчук или за да одмрзнете и забите.Во согласност ТОПЛИНАТА : На печење лист е направен од тешки-тежина јаглероден челик за рамномерно ги растера тежина и топлина во согласност печење резултати.Погоден за сите рерна видови.НЕ-СТАП СЛОЈ ЗА ЛЕСНО ПОРАКА : Чикаго Металните Прашоци Лист/Jelly Roll Пан карактеристики не-стап површина.Не-стап слој повици за исклучително печени добра порака и лесно да се исчисти.СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА за ПЕЧЕЊЕ ЛИСТ : Ова не-стап печење на состојба е идеална големина за сите на вашиот печење потреби.На лист карактеристики жица прачка засилен rim за да се спречи било warping.Outter пан мерки 15.5" x 10.5" x 1", внатрешниот пан мерки 14.75" x 9.75" x 1".ПРОСТОР за ЗАШТЕДА на ПРОСТОР : Ова не-стап печење лист е лесно да се продавница и можат да бидат наредени во други печење листови, што го прави голем простор saver во шкафот, фиока или countertop решетката.Машина за миење САДОВИ БЕЗБЕДНО ЗА БРЗО расчистување : Ова печење лист е машина за миење садови безбедно, што го исчисти брзо и лесно, меѓутоа миење на рацете се препорачува да се продолжи животниот.Големина : 14.75-инчен-по-9.75 | Боја : Темно Сива Чикаго Метален нуди секојдневниот bakeware предмети, како колаче листови, торта тави со традиционалните и не-стап да заврши, како и специјализирани bakeware како лазања трио пан, сплит одлука пита пан и парче-решенија пусти пан, сите во исклучителна вредност.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа