.

.

Sunlee контроли 90 Amp 3 Пол контактор 240V серпентина одговара на ОЕМ Siemens 42GE35AG еквивалент ДП Контактор

Sunlee контроли 90 Amp 3 Пол контактор 240V серпентина одговара на ОЕМ Siemens 42GE35AG еквивалент ДП Контактор

DEN 2879.76
Достапност
Залиха

3 пол 90 amp 240 V ДП Контактор.Се сретне УЛ 508/UL 60947-4-1. Сребро Кадмиум Оксид Контакти.Калеми мора класа F изолација.База на собранието е направен од високи перформанси најголемиот Дел (Тесто) калапи соединенија. · Snap-за помошни контакти. · Брзо-поврзете терминали. · Сребро Кадмиум Оксид Контакти. · Серпентина е класа F (155° C) изолација систем со широк спектар на напони и 50/60 Hz рејтингот. · Вклучува Повлечи, лопата терминали, и ги опфаќа. · База на собранието е направен од најголемиот Дел (Тесто) калапи соединенија, изолирани за да се заштитат од физички и електрични штета.Запечатени домување, отстранлив капак, универзална стапало.Животниот век, двата електрични и механички, ќе ги исполнуваат или надминуваат индустрија барања за изведба за одредена намена уреди.Sun Lee Определено Цел Контактори се УЛ Наведени (во 2018), на состанокот на суштинските стандарди и барања.Ниска VA "не горат" серпентина дизајн им овозможува на минимум КПТ барање и failsafe сигурноста за време на brownout услови.Универзална монтажа плоча со повеќе издолжени дупки овозможува контактори да се користи со истиот монтажа, овозможувајќи лесно замена или едноставна замена.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа