.

.

УНО Супер Марио, Ти, Супер Марио Брос, и Игра на УНО!

УНО Супер Марио, Ти, Супер Марио Брос, и Игра на УНО!

DEN 167.76
Достапност
Залиха

Класичен појавување игра со карти, сега со Супер Марио Брос тема!.Играчите се врти за појавување на еден од нивните картички со боја или број картичка се прикажани на врвот на палубата.Поени страна да биде прв да се ослободи од сите карти во рака.Првиот играч или тим за 500 победи.Вклучува посебни Марио Супер Ѕвезда Картичка и две персонализација на картички.Се приклучат на Марио, Луиџи, и сите нивни пријатели за игра на УНО!Тоа е УНО те сакам, но оваа верзија исто така вклучува и посебни Марио Супер Ѕвезда Картичка што го прави вашиот карактер непобедлива.По уште еден играч игра Нерешено 4 или Нерешено 2 картичка, игра Супер Ѕвезда Картичка за да ја отскокнување на картичката моќ назад на тој играч.И двете персонализација на картички испорача дури и повеќе ја менува играта моменти и помогне да се порази противници!Поени страна да биде прв да се ослободи од сите карти во рака.Првиот играч или тим за 500 победи.Кога ќе се сведува на една картичка, не заборавајте да се развикам "УНО!" Содржи 112 картички плус инструкции.За 2 до 10 играчи, на возраст од 7 години.Лесно да ги собереш, е невозможно да се стави долу.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа