.

.

Shirbly Ниска Регулатор на Притисок за Пропан Црево, QCC1 / Type1 Врска Пропан Гас Регулатори за Гас Скара, паркинг (Надворешен Бојлер, Кампување Шпорет, Грејач и Оган Јама М?

Shirbly Ниска Регулатор на Притисок за Пропан Црево, QCC1 / Type1 Врска Пропан Гас Регулатори за Гас Скара, паркинг

DEN 455.76
Достапност
Залиха

☞ ПРОПАН РЕГУЛАТОР И ЦРЕВА : низок притисок за пропан регулаторот е влакна зајакнат за да се обезбеди квалитет на перформанси.На цревото е совршено се вклопуваат за широк спектар на скари, оган јама табели, и други пропан апарати. ☞ ДОЛГОТРАЕН И ИЗДРЖЛИВ : Пропан Регулаторот предвидува воздух-тесна конекција за вашиот пропан апарати.Направени со висок квалитет гума и месинг конекции, обезбедува стабилна врска и течење-слободен искуство. ☞ ИЗДРЖЛИВИ : Ова rv пропан регулаторот низок притисок за пропан резервоарот регулаторот ви овозможува да го поврзете вашиот 1 LB врска патот патување скари, пропан грејачи на 20lb или поголеми пропан цилиндар.Нека ви запре трошат повеќе пари на оние скапи 16.4 мл / 1lb малку пропан шишиња.Издржливи се пропан регулаторот на гас пропан резервоарот регулаторот црево трае, така што секогаш треба да лесен начин да се готви со повеќе пропан. ☞ УДОБЕН, ЛЕСНО ДА го ИНСТАЛИРАТЕ : Подготвени за право на користење надвор од кутијата, сите 1lb да 20lb rv пропан регулаторот пропан резервоарот регулаторот треба е едноставна.Оваа rv пропан регулаторот пропан резервоарот регулаторот црево е така лесно да се инсталира.Поврзете се на крај со црна пластика поклопец на вашиот поголеми пропан резервоарот. ☞ МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН : Нема потреба да се донесе повеќе тенкови за cookouts, користете го овој rv пропан регулаторот пропан резервоарот регулаторот црево за да се конвертира од 1 фунта пропан шише за рефус 20 фунти пропан резервоарот.Се вклопува QCC1/Type1 ЛП гас пропан тенкови и цилиндри и 5/8-18 UNF конекција.Одлично за СКАРА, кампување, задната врата партија, греење потреби или има патио/логорување на отворено cookout.Нашите пропан регулатор со црево има вишок на протокот заштита за вашата безбедност и автоматски ќе се исклучи.ЦЕЛОСНО се ЗАОСТРИЈА во двете пропан резервоарот страна и скара страна пред да го користите на вашиот пропан апарати.Проверете и уверете се дека црево е далеку од ОТВОРЕН ОГАН пред да ја инсталирате на вашиот апарати.Имајте на цревото далеку од ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА.Проверка за истекување, се впие сапуница вода со четка и да ги применуваат тоа на зглобовите на пропан воздух цевка.Ако жуборот значи течење.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа