.

.

Магнетни Пена Букви и Броеви Премиум Квалитет ABC, 93 Пена Азбука Магнети | Едукативни Играчки за децата во Предучилишните Учење, Правописот, Броење во Канистер

Магнетни Пена Букви и Броеви Премиум Квалитет ABC, 93 Пена Азбука Магнети | Едукативни Играчки за децата во Предучилишните

DEN 311.76
Достапност
Залиха

ПОГОЛЕМ МАГНЕТНИ ПИСМА & БРОЕВИ - Подобро се вклопуваат за мали раце – (30%) подебели и полесно за млади луѓе со помали раце да се сфати и контрола.Остатокот увери дека учење и играње сега ќе биде побезбедно отколку на гушење опасности на мали магнети.Лесен-за-зафат пена дизајн го прави нашето пена магнети повисоки и пошироко за безбедност и удобно ракување.СИЛЕН, ИЗДРЖЛИВ & ШАРЕНИ АЗБУКА МАГНЕТИ – Мека заоблени пена магнетни букви се држи до фрижидерот или други магнетни површината.Овие поголеми магнети, исто така се одржи пена магнетни азбука букви во место без лизгање или скосен на вертикални површини поради целосната магнетни поддршка на секоја буква.Корисни со магнетни табли и easels. 93 ПАРЧИЊА НА МАГНЕТНА ПЕНА ПИСМА & БРОЕВИ -Повеќе букви и броеви.Секој сет содржи 52 мали букви (две полн поставува A-Z), 26 големи букви (една целосна A-Z) и 15 Броеви и Симболи.Сите доаѓа во цврсти пластични канистер кој брзо се затвори капакот со рачка!.СОВРШЕНА АЛАТКА за УЧЕЊЕ ВРЕМЕТО HOMESCHOOLED ИЛИ РАНО ОБРАЗОВАНИЕ–Идеал за сите едукатори заинтересирани во раното детско образование.Училници се потребни овие букви, броеви & симболи за да им помогне со вашиот младите читатели да преминете од една буква признавање на пишување целосни реченици.EDUKID ИГРАЧКИ ги носи играчки со одлична образовна вредност.ЕДУКАТИВНИ ИГРАЧКИ ЗА ГОДИНИ СЕ ОВЛАСТЕНИ БЕЗБЕДНО – Не-токсични магнети за децата, лабораторија тестиран и сертифициран целосно во согласност со U. S. Безбедност на Децата законот за Заштита стандарди.ВАШЕТО ЗАДОВОЛСТВО Е ЗАГАРАНТИРАНА - Ако поради некоја причина не сте задоволни со овој едукативен и забавен пена писма & броеви во собата, EDUKID ИГРАЧКИ ќе наплата тебе – без прашања праша.Лесен-за-зафат пена дизајн го прави нашето пена магнети повисоки и пошироко за безбедност и удобно ракување.Подобро се вклопуваат за мали раце – (30%) подебели и полесно за млади луѓе со помали раце да се сфати и контрола.Буквите се 1.75 инчи висок.Целосна магнетни подлога спречува лизгање и лизгање.Сет вклучува 52 мали букви (две полн поставува A-Z), 26 големи букви (една целосна A-Z) и 15 Броеви и Симболи.Доаѓа во удобен, здрав пластични канистер кој брзо се затвори капакот со рачка!.Училници се потребни овие букви, броеви & симболи за да им помогне со вашиот младите читатели да преминете од една буква признавање на пишување целосни реченици.EDUKID ИГРАЧКИ ги носи играчки со одлична образовна вредност.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа