.

.

APTSPADE 4 Ft Пропан Скара Конектори, Пропан Адаптер Црево 1 lb 20 lb Конвертор, Замена за QCC-1 / Тип-1 Конекција и се Поврзува 1lb Пропан поврземе да 20lb Резервоарот

APTSPADE 4 Ft Пропан Скара Конектори, Пропан Адаптер Црево 1 lb 20 lb Конвертор, Замена за QCC-1 / Тип-1 Конекција

DEN 335.76
Достапност
Залиха

Главно Одговара : Пропан Адаптер Црево се Вклопува QCC-1 / Тип-1 конекција и се поврзува 1lb пропан поврземе да 20lb резервоарот.Лесен за Употреба Поврзете 1 фунта преносни примена на 20 фунти пропан резервоарот.Suitable Perfect за фенер, грејач, камп шпорет, преносни скара, tabletop скара, и повеќе.Одлично за кампување, tailgating, греење потреби или да се има отворен cookout.АДС Заверена пропан адаптер црево има вишок на протокот заштита и автоматски ќе се исклучи.Висок-квалитет : 100% солидна месинг да се обезбеди безбедна и запечатени врската помеѓу апликациите и тенкови.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ИНФОРМАЦИИ 1. За ваша безбедност на СИТЕ пропан апарати се за Употреба на ОТВОРЕНО. 2. ЦЕЛОСНО се ЗАОСТРИЈА во двете пропан резервоарот страна и скара страна пред да го користите на вашиот пропан апарати за да се спречи истекување. 3.По инсталацијата, ве молиме да користите меур вода за да се тестира дали на заеднички се затегнати.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа