.

.

Shri Gir Gorus Phala Ghrita ( Лек Појасни Путер ) 100ml

Shri Gir Gorus Phala Ghrita ( Лек Појасни Путер ) 100ml

DEN 1836.00
Достапност
Залиха

Оваа medicated Ghrut од godhara е ефикасен во решавањето на сите прашања поврзани со женски и машки репродуктивното здравје на жените кои не се во состојба да зачне и се во процес на третман на неплодноста се познати да се неизмерно имаат корист од "Phala ghee".Женските проблеми, како; менструација, нередовни циклуси итн.се знае да се излечи со phala ghrut, земени под строг надзор на можност vaidya.Репродуктивниот слабост кај мажите може да биде лесно да се отстрани и енергија подобрени со phala ghrut.Тежина(Во КГ/Грама) : 100 Грам.Тежина(Во Унца) : 3.527 Унца.Бренд : Shri Gir Gorus.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа